Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a legújabb? Mikortól lehet...

Mi a legújabb? Mikortól lehet gonbát adni a gyereknek? TE mikor adtál neki először és hogy viselte? Tele a puttonyom a táblázatokkal!

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 15:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Gomba. Bocsi.
2014. jan. 28. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb. 15-16 hónapos korában kapott először, de csak keveset. 20 hónapos lesz, most sem sűrűn kap.
2014. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves kort mondott a védőnő. Én még nem adtam a másfél éves lányunknak.
2014. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kortól lehet adni a gombát a táblázatok szerint :D

Ha jól emlékszem, akkor én valamikor 1,5 éves kora után adtam neki először tejfölös gombát tésztával. Sose volt egy hasfájós típus, annyi csak tőle, hogy többet pukizott és lazább volt tőle a másnapi széklete. De szerintem ez normális, nem fájt tőle a hasa és szereti is a gombát, később már rántott gombát is evett, és nem volt vele gond, és akkor se volt még 2 éves.

Igazából a gombával csak annyi gond lehet, hogy mivel igazából nagyrészben emészthetetlen anyagokból áll, ezért felpuffaszthatja, ha érzékenyebb típus, akkor fájhat tőle a pocakja.

2014. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kapott először és nagyon megszenvedte. Most 3 évesen próbáltuk újra és nem volt tőle semmi baja.
2014. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A felnőttet is megviseli,hiszen emészthetetlen.Muszáj a gyereknek gombát enni?Muszáj a felnőttnek gombát enni??
2014. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem muszáj. Ne egyél, ha nem akarsz. Ne adj a gyerekednek, ha nem akarsz. Ilyen egyszerű!

Én fogok neki adni, a mi családunkban mindenki szereti.

2014. jan. 28. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem muszáj gombát enni, sokan nem szeretik, vagy nem bírja az emésztőrendszerük.

De ettől függetlenül sokan szeretik, és nincs tőle bajuk, az emberek különbözőek. Amúgy meg, bár nem sok tápérték van a gombában, de viszont sok értékes ásványi anyag és vitamin van benne. Szóval, amúgy egészséges, nem kell úgy beszélni róla, mintha valami méreg lenne. Ráadásul szerintem nagyon finom.(4-es voltam)

2014. jan. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A közel 20 hónapos még nem evett. Olyan ételt már igen, amibe belefőtt. A nagyobbik gyerekünk olyan 2,5 év körül lehetett, amikor először kapott, ő szereti nagyon, de igyekszem nem sűrűn etetni vele. Én nagyon szeretem a gombát, de tényleg megterhelő.
2014. jan. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!