Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egyik napról a másikra nem...

Egyik napról a másikra nem fogadta el a tápszert, most meg a tejpépet. Mit csináljak? Mit adjak neki helyette?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy valaki járt már hasonló cipőben?


Kislányom elmúlt 5hónapos, amikor nem volt hajlandó elfogadni a tápszert. Sajnos 2hónapos korától tápszeresek vagyunk. Váltottunk, az sem kellett. Így mindent kanállal eszünk. Belecsempésztem a tízóraiba és az uzsiba is a tápot. Mindent én fözök, készítek. Eddig jó is volt. 3 napja úgy döntött nem kell vacsorára tej, ill. rizspép. Teljesen kétségbe estem, gondoltam adok egy babapiskótát. Azt egy az egyben bepuszilta…..upsz. Igaz már elkezdtük a glutént, de nem gyors ez egy kicsit?

02.16.án leszünk 7hónaposak.

Reggelire ízesítem banánnal, de estére azt nem merem adni.

Tízóraira almát adok keksszel vagy babapiskótával,

ebéd fözelék,

uzsonnára krémtúró, amit én csinálok, babapiskótával és táppal keverem ki a túrót és úgy pépesítem.


Jah, nincs még fogunk.


2014. jan. 29. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ízesített tápszert próbálj neki adni. Ha nem kell a pép, adhatsz neki vacsira is főzeléket, kiflit a kezébe, azt el tudja nyamnyogni. Háztartási kekszet. Ha már kapott glutént és nem lett baja adhatod neki nyugodtan, nem gyors az ütem.
2014. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A csokisat már 2 napja eszi, de volt, hogy az sem kellett este.

De akkor holnap körbenézek a rossmannban, mert sinlacból van 5 zacsi :( Azokat megpróbálom ízesíteni, reggelire elfogadja.

2014. jan. 29. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg felirattani a dokival a Humana Baby Fit Plust banános ízű recept nélkül is lehet venni patikában de receptre sokkalta olcsóbb. kislányom is azt eszi kezdetektől és a doki azt mondta hogy 1-1,5 éves kórig fel tudja írni neki.
2014. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nagyon válogatós volt tápszer ügyben, de a Humana baby fit banános tápszer (újszülött kortól adható) nagyon ízlett neki. Akár 2 éves korig is lehet neki adni. Nekünk 1 éves korig írta fel a doki, receptre 630 Ft/500 g, recept nélkül 1500 Ft-ba kerül.

Egy próbát megér. Sok baba szereti ezt a tápszert.

2014. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok, hogy jól fogadta a glutént, de nem kell abból még sok, főleg nem agyoncukrozott babapiskóta. Pld van a dm-ben köleskása por, csak vízzel vagy gyümölcslével kell elkeverni. Vagy főzhetsz te is, kölest, kukoricakását, van a sparban natura márkájú hajdinakásapor, az is gluténmentes, vagy bioboltban puffasztott amaránt. Mondjuk mi ezeket felnőttként is napi szinten ettük a baba előtt is.

A sinlac tele van cukorral, amihez idő előtt hozzászokik. Sajnos én is adtam, amíg nem tudtam, és másfél évesen elhatároztam, hogy leszomtatom róla, egy hétig nem itta a sima rizstejet, amit főztem, mert ízetlen volt, utána igen. De még 8 hónaposan elkezdtem házi magtejeket adni neki, szezám, kókusz, dió,mandula, ezeket nagyon szereti és minden hasznos anyag benne van. 3 hét múlva lesz kétéves de még szopizik is.

2014. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dm-es kölespép nálunk nagyon népszerű volt zabtejjel elkészítve, próbáljátok ki esetleg :)


Sima babyloveos tápit próbáltátok már? Az én fiamnak nagy kedvence :)

2014. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!