Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lesz káros hatása,...

Szerintetek lesz káros hatása, ha a gyermekem 8 hónapos korától nem eszik tápszert, tejpépet?

Figyelt kérdés

Sajnos nem kell neki, sehogy nem tudom belerimánkodni.

Nem tudok mit tenni. Lehet ennek valami következménye?

Próbálkozom most a krémtúróval, joghurttal, azokat megeszi. Főzelékekkel is kezd hadilábon állni, Nemtudom mi lesz így.Válaszoljatok légyszi!



2013. júl. 9. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, de akkor más ételekkel kell pótolni a fehérjét, meg ami fontos a szervezetének. Pl túró, sajt, joghurt (ezt nem tudom lehet e már?) sok husi
2013. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom se fogadja már el a tápszert kb. 9 hónapos kora óta, én is pánikoltam, mert elvileg fél liter tejalapút kellene egy nap ennie!

Próbáltuk az ízesített humana babyfit banánosat, hátha csak az ízre unt rá, de azt sem eszi!

A doktornőnk azt mondta, nem nagy baj, pótoljam mással! Így reggel és este adok neki tejpépet, sinlac-ot, napközben gyümi, délbe főzi, uzsira meg krémtúró, túró gyümivel, jogi, meg sajtot is szoktam a főzibe! Viszont most fogja tölteni az egy évet és már a tejpépet se nagyon akarja enni! A doki mondta próbáljam majd a tejet kakaóval vagy macikávéval, bár a tejtől tartok, de junior itallal majd megpróbálom, hátha...

Esetleg próbáld a tápszert ízesíteni, lehet az segít!

2013. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam ízesítve is a tápszert. Egyszerűen cumisüvegből nem hajlandó enni.

A kenyérre nyitja a száját, akkor szoktam becsapni és úgy etetem tejpéppel, de nem mindig jön össze ez sem. Úgyhogy olyankor gyorsan felbontok egy üveges bébiételt és így eszik reggel, vagy este.

A babános humana baby fitet is próbáltuk, kb 2 hétig megette, aztán azt sem.

Babajoghurtot szoktam neki adni. Meg ma adok neki túrórudiból túrót, majd meglátjuk, mit szól hozzá.

Próbálom változatosan étkeztetni, de nem mindig jön össze.

Mi a sajtot még nem kezdtük el. Túrót sem javasolta még a védőnő, de azt már próbáltam krémtúró és túrós babajoghurt formájában. Jól feladta nekem a leckét...

2013. júl. 10. 06:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát biztos nem egyszerű! Lehet a cumisüveggel van a baj! Próbáld esetleg neki másból adni! A lányom már a cumisüveg láttán sírva fakadt, hogy nem kell neki, próbáltam csőrös pohárból, hátha, de belekortyolt nagy lelkesedéssel, megérezte a tápszer ízét és eldobta az üveget! :) Viszont tejpép és tejpép között is van különbség, próbálgasd neki, én már csak kekszeset veszek, mert már csak azt eszi meg! :/ A főzeléket pedig akkor nem eszi meg, ha túl sűrűre csinálom, vagy ha nagyon darabos!
2013. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tejpépből több fajtát adtam neki, a vaníliás vált be, a Milumil és Milupa. De most az sem megy le a torkán, csak ha kenyérdarabkát adok neki, arra nyitja a száját, utána pedig gyorsan dugok egy kanállal a szájába, de a kenyeret mégsem adom a szájába, csak mondjuk 3-4 kanál után,hogy mégse érezze magát annyira becsapva. De cirkuszol végig. Pedig tudom,hogy szereti,mert a vaníliás joghurtot is simán megeszi.

Csőröspohárból és sima cumisüvegből sem hajlandó enni. Csak teát és vizet iszik abból, azt viszont nagyon tudja,mert egyszerre 1 dl-t simán megiszik.

2013. júl. 10. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!