Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segítség hozzátáplálásban?...

Segítség hozzátáplálásban? Kezdés, folyamat, minden.

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a babám, tegnap adtam neki 2 kicsi kanál almalevet és nagyon ízlett neki, hát úgy döntöttem kezdjünk neki. Külföldön élek, itt a védőnők pancserek, nem tudok én nem is akarok tőlük tanácsot kérni, inkább itt érdeklődök tapasztalatokról, véleményekről.

Annyit tudok, hogy egyszerre egy félét vezetek be és lével kezdem. Jelen esetben ez az alma.

Meddig adjak levet, hogyan és meddig emeljem az adagot (mindig egy vagy két kanállal több?), mikor adhatok almapürét, azt mennyivel kezdjem és hogy emeljem az adagot. Mikor adjak egy újabb fajtát(pl barackot). Hogyan tovább, mikor mit adjak, hogy jöjjenek az ételek sorban, mikor váltjuk ki az egyik étkezést?

Bocsánat ha ez így sok egyszerre, csak szeretném átlátni a dolgot és megtervezni, hogy kb hogy is fogjuk csinálni.


2014. febr. 12. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi közel 5 hónapos korában kezdtük ugyan, de leírom, hogyan.


Nem szerette semminek a levét, így mindig pürével kezdtem, először almával, de kiköpte, utána megpróbáltam a barackot. EZ már bejött, 4-5 kanállal kapott első nap, másnap megevett 80 grammot, és ő hónapokra le is állt ennél az adagnál gyümölcsből. 1 hónappal később kezdtük délben a főzeléket, amiből először 50 grammot kapott, ha nem volt semmi, másnap kb. 120 grammot. És így szépen lassan kiváltottuk az evéseit (kb. 11 hónapos korától csak este és reggel kapott tápszert, ugyanekkorra mindent adtam már neki, sok foga is volt, és szerette is. A mindent alatt mindent értek, én nem vártam eperrel-málnával kapta, amikor szezonja lett - a férjem és a gasztrósunk egybehangzóan ezt tanácsolták - a férjem és a gasztrósunk is orvosok. Ezt azért nem merem ajánlani neked, mert ezért nyilvános kivégzés jár többnyire.)


Mi így csináltuk, semmire nem lett allergiás, egyedül a tejre, de arra már 3 hetesen. Most 2 éves.

2014. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!