Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akinek a közelmúlban volt...

Girl Nextdoor kérdése:

Akinek a közelmúlban volt abortusza vagy szeretett volna abortuszt, de végül nem: milyen nehéz a folyamat? Hogy viselkednek az orvosok, védőnők az egész során?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, mik a tapasztalataitok, hogyan folyik ez az egész, hogyan bánnak az emberrel, miket mondanak, stb.. Köszönöm!

2014. jan. 28. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyeken közömbösen, máshol bunkón, lekezelően.
2014. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meglepődtem, mindenki normális volt.
2014. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kórháza és orvosa válogatja, normális esetben tárgyilagosan viselkednek, nem kritizálnak, segítőkészek, de hát a magyar egészségügy!!!

Nekem nem abortuszom volt, hanem missed ab, a folyamat ugyanaz, de én kifogtam egy bunkó orvost és flegma nővéreket, megalázó volt, végig sírtam az egészet.

Utána már másik orvoshoz, másik kórházba mentem szülni is, és saját szememmel láttam, hogy mindenkivel kedvesek, rendesek, mindegy, hogy abortuszra jött, vagy más baja van.

2014. jan. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Abortusz ellenes vagyok, de mikor terhes lettem nagyon fiatalon, megrémültem, csak a rosszat láttam, gondoltam csak ez az egy megoldás jöhet szóba, pedig rettenetesen szerettem volna a körülmények ellenére. Tanácsadásra kellett mennem elbeszélgetni, miért nem szaretném, stb...az nagyon megrázó volt de nagyon rendesek voltak, semmiféle megvetést nem éreztem tőlük, csak mikor tükörbe néztem.Aztán kellett mennem uh-ra, ahol a doki(a tények tudatában) direkt nem kapcsolta nagy monitorra a képet, de a szívhangot hallottam.Összetörtem.Amikor az ajtóban álltam, és kimondtam, hogy abortuszra kérek időpontot, ott majdnem megfulladtam a sírástól, mire kerestek volna egy szabad helyet, addígra mondtam, hogy inkább mégsem köszönöm, megtartom a kisbabámat.Nehéz volt, de összeszedtük magunkat, és erre az egészre visszagondolva szégyellem magam.

Ha valami miatt mégis muszáj megtenni, akkor úgyis annyira rongyul fogod érezni magad, hogy az már nem fog érdekelni, hogy ki-mit mond.Velem nagyon rendesek voltak.Mikor visszamentem a tanácsadásra, hogy megtartom a babát, akkor kérdték, hogy küldjek majd képet róla, tényleg egy szavam sincs.

2014. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

En 2 miss.abon voltam, mikor 14 hetesen (fejlodesi rendellenesseg)tettek fel a laminariat az aszisztens megfogta a kezem mikor ott zokogtam az asztalon.. Kedvesek voltak! Egy lany akivel azota nagyon joban vagyunk abortuszra ment, vele is maximalisan normalisak voltak elejetol a vegeig, a beteghordo is kedves volt... Az elotte valo dolgoknal vele megvetoek voltak es lekezeltek azt mondta! De Szavunk se lehet a bajcsy korhazra!

Ha eljutsz eddig es erted a tetted sulyat, nem az fog erdekelni, hogy ki mit mondd! A lelkiismereteddel kell megbekulj es sokan azt hiszik a dontesedert meg beled rughatnak...

2014. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
mindenki rendes volt, ennek ellenére is megalázva éreztem magam. ennek már 7 éve, azóta babám is van, de az a tettem minden nap eszembe jut....
2014. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is missed ab-m volt. Minden tiszteletem abban a korhazban dolgozo orvosoke es novereke, ahol megszakitottak a terhessegemet.Nekem ugyan magandokim volt , de o csak mutott,elozo nap idegen orvosok vizsgaltak es tettek fel a laminaliat. Mindenki vegtelenul kedves volt,sot az idegen dokino meg vigasztalt is,hogy ne aggodjak,ez ugyan rossz,de ettol meg lehet egeszseges babam. A noverek es a beteghordo fiuk is hihetetlen kedvesek voltak. Teljesen masra szamitottam,de szerencsere pozitivat csalodtam. Ilyen is van...es annak ellenere,hogy elhalt a babank es ez egy nagyon nay tragedia nekunk, egyaltalan nincs rossz elmenyem a korhazi lettel kapcsolatban. Es ez az ott dolgozo vegtelenul humanus es rendes embereknek koszoneto. Ja,es en senkinek nem fizettem, csak a sajat dokimnak utolag, mert mindent megtett azert,hogy minden gyorsan es flottul menjen.
2014. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Velem teljesen normálisan, korrekten viselkedtek az emberek. Kivéve a vérvételen. Bár már nem emlékszem, hogy honnan is tudta, mihez lesz a vérvétel - valószínűleg a papíromon volt rajta. De ha jobban belegondolok, lehet, hogy nem is tudta, és csak alapjáraton bunkó volt. A műtétre ha jól emlékszem nem is tett megjegyzést. A családsegítőnél a védőnő egy végtelenül rendes nő volt. 18 éves voltam, mikor abortuszra mentem. Egy percig nem akart lebeszélni, de jól elbeszélgettünk arról, hogy miért döntöttem így, és igazából azt láttam rajta, hogy támogat, nem lekezel, és nem megaláz. Az orvosom is nagyon jófej volt, előtte is hozzá jártam már 10 éves korom óta (korábban voltak nőgyógyászati panaszaim), majd méhnyakrák szűrésre, szóval ismertük már egymást rég. A műtőben, míg az altatóorvosra vártunk az ápolónőkkel is beszélgettünk, hogy miért döntöttem így. A jövőképemről, a tanulmányaimról, a céljaimról beszéltünk, és arról, hogy az életembe miért is nem fér bele a gyerek éppen akkor. Megértettek, támogattak, és sok sikert kívántak a továbbiakhoz. Mindezt kedvesen, mosolyogva, érdeklődve, és egyáltalán nem lekezelően. Nem bántak úgy velem sehol, mint egy darab ronggyal. Pozitív tapasztalataim vannak ezen a téren a kórházi dolgozókkal.
2014. febr. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem magándokim van, és a II-s számú női klinikán voltam. nagyon rendes volt mindenki, nekem sajnos már a tágításnál gond volt, mert extrém szűk voltam... már akkor véreztem iszonyatosan, annyira fájt, hogy majdnem belehaltam. a nővérek rendesek voltak, az egyik odaadta a kezét, h szorítsam azt amíg felrakták a pálcikákat. nem úgy viselkedtek, h megérdemlem h bűnhődjek, hanem gyakran megkérdezték h vagyok, többször rámnéztek mint a többiekre.


a vérvétel viszont nekem is rémálom volt. hosszú sor terhes nő mögé álltam be a sorba, lényeg az h miközben a nővérrel beszéltem, vhogy meghallotta a mögöttem álló nagy pocakos hölgy, h megszakítom a terhességem. rögtön mondta, h ne tegyem, akkor inkább adjam örökbe. a nővér rászólt, h hallgasson, a saját életem, én döntöm el. majd mikor végeztem és a liftre vártam a hölgy utánam jött, eleinte kedvesen próbáltam elhárítani az örökbefogadásra vonatkozó érveit,majd mikor elkezdte ecsetelni, h már dobog a szíve, stb, akkor elsírtam magam és legyalogoltam a 6.emeletről. ha nem lett volna terhes, biztos h behúzok neki egyet.

tehát inkább a civilektől kell tartani a kórházban, nem pedig a dolgozóktól.

2014. márc. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!