Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos babám étrendje jó...

5 hónapos babám étrendje jó így? Vagy teljesen rosszúl csinálom/csináltam? Lent!

Figyelt kérdés

Dokinő írt fel Milumil Sinemilt kb. 1hónapja,azt mondta adjam neki napi 3x! Adtam neki napi 2-3x gyümivel vagy zöldséggel....aztán hallottam hogy ez sok ,így már 1,5hete nem kap pépet...na most igy néz ki az étrendje;

08:00 Tápi

10:00 egy üveg gyümi 190g

13:00 néha napján kap ebédre répa-krumpli-barack(néha hús is van benne) egy 190 grammos üveggel megeszik (egy krumpli ,2kis répa és kb 40ml barack)!!

A többi tápszer.

Nem baj ha néha megeszi az egy üveg főzeléket? Ez ugye kiváltás. Vagy már nyugodtan minden nap kaphat főzit ebédre? Vagy utána még kínáljam tápival? Tököt,répát,őszi,sárgabarack,alma,krumpli,maracuja,rizs pépet eszik már, ma pedig vezetem be a körtét.



2014. febr. 15. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Istenem, az enyém enne ennyit!:) Nem baj, ha megeszi....!:)Hány kiló? Fiú/lány?
2014. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsivel több mint 7kiló, 3600 grammal született, kisfiú :-) 200mili tápit eszik, amikor kapta a pépet, 165mili kész pép + 50mili gyümi vagy zöldséggel ette! Eleinte csak félüveggel evett aztán már ahogy megszerette a zöldséget,1üvggel eszik,viszont nem merek minden nap főzit adni. De akkor kiválthatom 100℅ra az ebédet már? A 10órai tulajdonképp nincs kiváltva,mert 8-8:30kor van a reggelije!
2014. febr. 15. 19:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint a főzelékből evett eleinte félüveggel!
2014. febr. 15. 19:58
 4/8 A kérdező kommentje:

11:00 tápi

14:00 főzelék!

Bocsánat,nagyon elírtam,ciki de agyilag HULLA vagyok :-) :-)

2014. febr. 15. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs gond!Jól van így! Az én lányom, fél éves, 7 kg körül van és 68 cm...3200/53 aszül. adatai. Nagyon keveset, eszik, iszik, vagyis ő még szopik, de nem fogadja el a cumit...az anyatej már kevés neki, nem tudok folyadékot pótolni, csak kispohárból, ahol a fele mellé megy...nem tud kakilni, egész nap kínlódunk!Szóval ha nincs gond ennyi kajától, örülj, hogy így eszik!:)
2014. febr. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az enyém sem hajlandó inni! De úgy vagyok vele,ha szomjas elfogadja úgy is :-) enyémnek napi 2x van széklete ,de volt hogy 3napig semmi! Kanállal próbáld meg,nehézkes de legalább belemegy :-)
2014. febr. 16. 15:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Mennyit eszik? Mellé kap tápit is? Vagy már főzelék megy? Abból mennyit eszik?
2014. febr. 16. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyatejet "szipákol":) , kevés van, vagyis én ezt érzem...van tápink, de mivel valószínű h tehéntej allergiás, ezért speciális, mondhatni ihatatlan tápszer!azért volt olyan, mikor ivott belőle, de nagyon nem szereti!napi 3x próbálok mást adni...a déli az főzelék, a tízórai és az uzsi valami más...gyümölcs, valamivel sűrítve!Most a sinlacot kezfdtem el használni, az tápláló, ebből csinálok pépet, bele a gyümi.Nagyon keveset eszik, max 30-40 g, de az ő anyatej adagja is csak 80-100 mili! Ettől nem eszik többet soha...sűrűn keveset eszik!Mondhatni az egész nap etetésből áll, de nem tudok mit csinálni, nem vesz el többet!
2014. febr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!