Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Banán+? =nincs székrekedés?

Banán+? =nincs székrekedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom nagyon megszerette a banánt. Csak a probléma az hogy ha 3x etetésnél többet adok neki akkor nagyon kemény a széklete. De nagyon szereti szegénykém a banánt és nem akarom elválasztani tőle mert egészséges meg legalább mindent megeszik amibe benne van. Mit adjak a banánhoz hogy ne legyen szákrekedése? 4 hónapos a kislányom. Kritikákat nem kérek hogy miért adok ilyen korán neki enni..mert sajnos volt már rá példa hogy megszóltak..de én tudom hogy mi a jó a babámnak és nem mi vagyunk az elsők és az utolsók sem.

Előre is köszi a válaszokat! :) ??



2014. febr. 17. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Napi 3-szor adsz banánt? Egészséges ez igaz, de azért eléggé egy oldalú.

Nem próbáltatok esetleg banán ízű tejpépet (vagy tápszert), és akkor megvan az íz, de mégis eszik mást is. Egyébként vezess be többféle ételt, és akkor nem kell napi háromszor banánt adni. Lehet, hogy más ételt is ugyanígy megszeretne, és akkor nem lenne lelkiismeretfurdalásod, hogy elveszed tőle. Egyébként te vagy az édesanyja, a felnőtt, neked kell korlátoznod, hogy változatosan étkezzen. Később sem hagyhatod, hogy csak csokit egyen, mert az ízlik neki.

2014. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Barack, szilva.

De egy nap 3 adag az tényleg rengeteg belőle, nem csak azért, mert még kicsi.

2014. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kerria ***** válasza:

szia, nálam mindkét kislányomnál voltak/vannak szorulási gondok, és a szilva mindig megoldotta a dolgot. Az egyiküknél a barackok is (sárga és az őszi is).


Fagyasztott szilvát lehet kapni, azt kiengeded, és hozzákevered. Nagyon domináns az íze, és a szilvánál lehet pocakfájás is, így eleinte csak óvatosan.


Nálunk bevált, de minden baba más, remélem ti is ráakadtok a székrekedés ellenszerére.


Napi 3 szor van más étkezése, mint tápszer/anyatej? Általában 4 hónaposan kezdik a hozzátáplálást és ha nálatok is így van azt kicsit sokallom....

2014. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen sajnos a banán székletfogó ezt doki is mondta nekem mikor kislányomnak nagyon laza volt a széklete hogy adjak neki répát krumplit banánt mert ezek székletfogók. 3banán 1napra nagyon sok én 1db banánt felezek el neki 1napra és egy héten 2-3 kap. de utána tarok 1-2hetet amikor nem adok neki.
2014. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szilvával keverem.
2014. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat..Félre értettetek. Nem 3 banánt adok neki, hanem reggel délben és délután..és nem csak banánt hanem keverve..mondjuk almával. 1.válaszoló. nem azzal van baj hogy nem tudom szabályozni hanem hogy székletfogó...-.- szilvától pocifájós..esetleg valami más?
2014. febr. 17. 22:46
 7/8 A kérdező kommentje:
3.válaszoló persze szopizik is :) csak nagy étvágyú és már nem elég neki a cici
2014. febr. 17. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:
sárga vagy őszibarackkal, tejpéppel sütőtökkel keverheted. olyannak kell ami hajt különben megmakkan szegény baba :)
2014. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!