Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Széklet gondok - mit tegyek?

Széklet gondok - mit tegyek?

Figyelt kérdés
elkezdtem a hozzátáplálást mert hirtelen sokkal kevesebb tejem lett. sajna azóta nehezen kakil, sokkal kevesebb a széklete, erőlködik. már 4 napja nem adok neki almát krumplit nehogy az is megfogja hanem barackot kap meg meggyet de így se jobb. próblátam kamillateát, nem issza meg, vizet sem iszik. van lefejt tejem az se kell neki :-( most azt csinálom hogy én iszok kamillateát, meg sok zöldséget eszek, hátah így azzal a kevéske tejjel átmegy...mit próbálhatnék még?

2012. okt. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A kamillateába tettél cukrot, ugye? Paradicsom jó a kakinak. Meg víz kéne a Babikának! Ha más nem, akkor fecsiből.


Azon agyalok, hogy nem-e kevés neki a kaja. Mert az anyatejből fel tudja mindet használni. Mennyi idős a Baba?

Adhatsz neki probiotikumot (pro+kid-et ajánlom), az ártani tuti nem fog :) De erőltetni kéne az ivást.

Tápszert elfogadná?

2012. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gabszem ***** válasza:
mennyi idős a baba? esetleg jó érett szilva? ha nagyon dúrva a helyzet akkor lehet laevolac szirupot adni, vagy glicerines kúp.
2012. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos és egy hetes. tíz dekát hízott 5 hónapos korára 1 hónap alatt és elég fejlett sokat izeg mozog így azt mondta a doki hogy kezdjük el a hozzátáplálást. ma adtam neki laktiv-ot (az volt egy ingyenes minta nekünk) és vagy az, vagy más segített úgy összesz...a magát hogy ruhát kellett cseréljünk. de hosszú távon nem tudom mi lesz a megoldás...szilva nem fogja csikarni a pociját?
2012. okt. 5. 13:02
 4/7 A kérdező kommentje:
vízzel kb óránként kínálom, de ha bemegy egy kicsi rögtön ki is folyatja a száján :-(((
2012. okt. 5. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Fúúúú, mi is megszenvedtünk az elején.. :((

Kamillateát adj neki, és jó cukrosan! Nem kell sok, elég egy pár kiskanállal is.

Az ételeket amiket adsz neki, tegyél hozzá egy kis üveg ételhez kb. 1 teáskanál étolajat, ez is lazítja. Nekünk ez az olajas dolog megoldotta a gondot.

Adhatsz neki brokkolit, spenótot, sóskát, ezek is meghajtják valamennyire.

2012. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És próbálkozhatsz frissen facsart gyümölcslével is, pl. cukros alma, meggylé, barack püré.
2012. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kamillateát cukrosan sem itta meg. de van lefagyasztva meggyem, próbálok neki adni meggylevet. meg az olajat is kipróbáljuk, köszi
2012. okt. 5. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!