Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mostanában nem akar pépeset...

Mostanában nem akar pépeset enni, csak szopizni (anyatejes). Lehet a fogzás miatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hét múlva lesz 6 hónapos, védőnői javaslatra 4 hós korában elkezdtük a kóstoltatást, eljutottunk odáig, hogy jóízűen ette délelőtt a gyümölcsöt (fél üveg bébidesszert, keksszel), délután pedig a főzeléket-tejpépet. kb. egy hete egyáltalán nem akarja enni, csak szopizni, de azt is olyan "furán" csinálja, hogy nagyon fáj nekem. Mindent a szájába töm, már 3 hónapos kora óta iszonyúan nyálzik. A héten már olyan is történt, hogy a szopizást is abbahagyta, csak kapkodta a fejét, dörzsölte az arcát. Dentinoxot használok, ha nagyon kell, akkor kap kúpot is. Nyűgös. Az ínyfájdalom miatt lehet, hogy nem akar pépeset enni? Ha kijön a foga, akkor visszaáll minden a régi kerékvágásba?

2014. febr. 18. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem a fogzás miatt lehet hasonló tünetek voltak nálunk is. A kisfiamnak 4 hósan jött ki az alsó 2 foga utána havonta 1 kb. Próbáljad adni neki azért a kaját is ne szokjon el tőle de amint kibújik a foga visszaáll minden. Amikor a fiamnak jöttek a szemfogai 1 évesen meglátta a kanalat és ordított, ebben az időszakban volt hogy 1 banánt evett ebédre azt elrágcsálta de te még nem tudod így odaadni egy pár nap és rendeződnek a dolgok. Nekünk a dentinox nem nagyon használt nappal hűtő rágóka éjjel ha nagyon sírt nurofen vált be.
2014. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A foga miatt lehet.

De őszintén szólva nem értem sem a védőnőt, sem téged.

2014. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Félreértés elkerülése végett: nekem egyáltalán nem baj, hogy szopizik, eddig is igény szerint szoptattam, ha kellett egy nap 10-12x, éjszaka is a kóstoltatástól függetlenül! Én is meglepődtem a védőnőn, de mivel első gyerek, meg a nagyszülők is nyomták ezt a dumát, hogy anno már a 2-3 hetes gyereknek gyümölcslevet adtak, szót fogadtam neki és elkezdtem a kóstoltatást,NEM a hozzátáplálást. A mai napig nem váltottunk ki egy étkezést se, szeretném is minél tovább szoptatni, de ha már egyszer eljutottunk idáig és látom rajta, hogy élvezettel eszik, akkor miért ne? Most azonban, mint írtam, a szoptatás is fáj, cumisüvegből nem eszik, a kanál láttán elsírja magát. Remélem, hogy csak a fogzás miatt van és hamarosan újra örömmel ülök le szoptatni, mert most már előre "tartok" minden alkalomtól ...
2014. febr. 18. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!