Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha minden nap sárgarépa alapú...

Ha minden nap sárgarépa alapú főzeléket adok az 5,5 hónapos babámnak napi 1üveggel, tényleg sárgulást okozhat? Többi lennt!

Figyelt kérdés
Már régóta eszik főzeléketde nem minden nap ,az a kérdésem hogy ha minden nap répa alapú főzit adok (2répa+2kis krumpli néha almával) napi 1üveggel,okozhat valami "bajt"? Anyósom riogat....Eddig ezt kapta néha,de már 100%ra kiváltom az ebédjét.ezért kérdezem.Vagy krumpli+alma kombót adhatok neki ebédre? Spenótot ,borsót nem szereti! Bolti főziket egyáltalán nem eszi! 22/L
2014. febr. 19. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért nem lesz sárga mert sárgarépát eszik:-)
2014. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sárga lesz tőle a bőre, de ez nem okoz semmilyen egészségügyi kárt. Az én babám orra ennél jóval kevesebb répától is narancssárga volt.
2014. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sütőtöktől, sárgarépától sárga lehet a bőre jelentősebb mennyiség után. De ez a karotintól van és nem a rossz májműködés miatt.
2014. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:-) Sütőtök+alma+krumplit lehet ebédre adni?
2014. febr. 19. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Sárgulást azért nem, de az orrán, kezén látszik majd valamennyire. Az én fiam is nagyon szerette a répát meg a sütőtököt, kérdezte is a védőnő/orvos, hogy ennyire szereti? Elmúlt :)

Persze, alma+krumplit is adhatsz neki, szeretni szokták.

2014. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Csirkemellet 1héten 1x ehet a baba? Vagy minden nap? Tegnap vettem répa+csirkés babakaját,de öklendezett tőlle...amikor én főztem neki,azt megette! Én sem sóztam. Miért van ez? :O
2014. febr. 19. 09:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Még nem tapasztaltam sárgulást,gondolom azért mert nem minden nap kapott főzeléket:-) De már ki szeretném váltani az ebédet :-) Bár....tegnapelőtt kapott 1üveg főzeléket,és rá ivott 120mili tápoz :D pedig 2krumpli 2répa volt benne...190grammos üveggel. 4napja pedig 1,5üveggel evett egyszerre főzeléket...:-)
2014. febr. 19. 09:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Ehet fehér répát, cukkinit, zellert, édesburgonyát, borsót, brokkolit...

Nem csak a répa van:)

2014. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, ezeket megpróbálom :-) édesburgonya miben másabb?
2014. febr. 19. 10:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nagyon szerette a répás ételeket,a nózija narancssárga lett:) Nálunk is kérdezte a védőnő,hogy az-e a kedvenc.Most már nagyobb,más ételeket is eszik,így már az orra sem olyan élénk színű,de a kis színen kívül semmi baja nem lett,és se a doki se a védőnő nem mondták,hogy ez baj lenne.
2014. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!