Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kár lenne sokáig halogatni?

Kár lenne sokáig halogatni?

Figyelt kérdés

Benn vagyok egy csoportban, ahol kislányommal egyidős babák szülei vannak (3-3,5 hónapos babák) és a csoport nagy része már kóstoltat (átlagban 5-6 féle gyümölcsnél, zöldségnél tartanak) van, aki már az ebédet teljesen kiváltja. Mi még ezen nem is gondolkoztunk, úgy terveztem, hogy hat hónapos koráig csak szoptatom (rendesen hízik, havi 800-1000gramm kb). Most kezdek elbizonytalanodni, hogy talán nekünk is el kellene lassan kezdeni rendes ételt enni. Nem szeretném, ha baja lenne, amiért nem szoktatom idejében a kis gyomrát az ételekhez, vagy hogy ne jusson elég tápanyaghoz.

Szerintetek mikor kezdjem el? Honnan tudhatnám, hogy itt az ideje?


2014. febr. 19. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan várhatsz 6 hós koráig, ha szoptatod. Az én fiam tápszeres, ezért nálunk az ajánlás szerint 4 hótól kellene kezdeni. Mi akkor elkezdtük tejpéppel, de nem siettük el, több mint fél hónap alatt jutottunk el oda, hogy az uzsonna most már csak tejpép, és most kezdtük el az almát kóstolni. Nem lóverseny ez, a védőnő és a gyerekorvos sem siettet minket. Ha anyatejes lenne a fiam, akkor pedig a fél éves korig csak anyatejet javasolnák.
2014. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babáim anyatejesek voltak, én 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, tehát egy kicsit előbb, mint a javasolt. Annál korábban szerintem nem érdemes, sőt, várhatsz nyugodtan a 6 hónapos koráig. Lehet, hogy a többi baba a csoportban tápszeres, azért kezdték el hamarabb.
2014. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!