Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ez normális? Hozzátáplálás...

Ez normális? Hozzátáplálás miatt lehet, vagy csak véletlen egybeesés?

Figyelt kérdés
Kicsi lányom jövő héten lesz 6 hónapos, ez az ötödik nap lesz, hogy elkezdtük a kóstolást, hozzátáplálást. Annyit azért leírok, hogy már kb 4,5 hónapos kora körül elkeztünk kóstoltatni, de teljesen elutasító volt, a kanál látványától is öklendezett, és még hányt is, ugyhogy 2 nap után abba is hagytuk, nem erőltettük. Aggódtam is, hogy mi lesz ha nem akar majd új ízeket elfogani, hiszen a nagytesó 4,5 hónaposan egy egész banánt bevágott minden probléma nélkül. Szóval a héten újrakezdtük, az eleje nem volt zökkenőmentes, de legalább nem ordított a kanál látványától, és sikerült rájönnöm, hogy neki nem elég, ha villával összetöröm a kaját, úgyhogy botmixerrrel szép simára pürésítettem, és mintha csoda történt volna, szépen evett. Először csak keveset, főleg inkább az alma levét. Másnap, és harmadik nap pedig egyre többet, 8-10 kiskanálnyit kb. 3 napig almát kapott, tegnap sütőtököt, ami annyira ízlett neki, hogy egy negyed-fél adagot simán megevett gond nélkül. Nos, a probléma rögtön az első "hozzátáplálós" nap kezdődött, este szokás szerint rendes időben lefektettem, majd másfél órára rá keserves sírásra ébredt az amúgy éjszakát 2 hetes kora óta átalvó babám. Megnyugtatni szerencsére könnyű volt, fél perc múlva aludt is, de aznap este még sokszor hallottam nyűglődni, bemenni nem kellett. Másnap koppra ugyanez a szitu ismétlődött meg, azonban harmadik és negyedik nap, azaz tegnap és tegnapelőtt éjszaka kb 1-1,5 óráig nyűglődött, szerencsétlen aludni akart, de 15-20 percenként megébredt ezalatt az idő alatt keserves sírással, be is kellett mennni hozzá, de mindig egyből visszanyugodott, szóval még igy se vészes, éjfél után meg aludt, de akkor is sokszor felsírt, de nem igényelt a visszaalváshoz. Kérdésem, ez lehet attól, hogy a hozzátáplálás miatt fájna a hasa? Azért annyit nem is kap, hogy ezt indokolja, és ráadásul fél 4 körül adom neki, és fél9-9 körül fekszik, de mindig kb 1-1,5 órával a fekvésre kezdődik a sírás. NEm látom rajta, hogy hasa fájna, nem szenved a kakival sem, mostmár ráadasul 2. napja a délutáni alvásokkor is többször vissza kell altatnom, mert ugyanígy sírva ébred. Véletlen egybeesés lenne, és amúgy a foga jöhet? Mert amúgy erre is vannak jelek (öklével ütögetni a száját, mindent bevesz, rág), de akkor hogy lehet az, hogy éjfél után, ha nem is nyugisan, de alszik? Merjek ma adni neki délután, vagy várjak holnap délelőttig? Nem nagyon szeretém megbolygatni napját azzal, hogy átvariálom az evését. Volt ilyen mással is? kérlek segítsetek
2014. febr. 27. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyors így, én 3-4 hétig csak szűrt gyümölcslevet adtam, aztánpépet, és mndig délelőtt.
2014. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább tipikus fogzasnak tűnik! :-)
2014. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazán én se akartam azt hinni, hogy a hozzátápi miatt lenne, dehát még nem kezdő anyukaként se lehetek mindig biztos mindenben, ráadásul a 2 lányom annyira különböző, a kicsinél minden máshogy van :)

Ma amúgy érdekes módon aludt, egyszer felsírt, de ennyi.

2014. febr. 28. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!