Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtetek mindenféle...

Mikor kezdtetek mindenféle kaját adni babátoknak?

Figyelt kérdés

Mármint felvágottak, vajkrém, dobozos üdítő (gyümölcslé) meg minden.

Most 10 hónapos a fiam, mindent megeszik, amit adok neki, de egyenlőre csak amit én csinálok, olyat eszik, vagy kimondott babáknak való dolgokat.

Tehát a tartósítószeres, meg csupa E-s dolgokat mikor adtatok gyereketeknek először?


2014. febr. 27. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

10 hónaposan már azt ették, amit magunknak főztem és mi is ettünk.

De mi sem eszünk felvágottakat, nem veszünk üdítőket, vajkrémet.

Csak házikolbászt, szalámit, házi tejfölt, túrót, sajtot eszünk. Vajat pedig minőségit veszünk.

2014. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Erre a kérdésre nem fogsz egyértelmű választ kapni, mert mindenki máshogy csinálja, és ahány gyerekorvos/védőnő, annyiféle tanács. Szerintem várj még az ilyesmivel, ha jól emlékszem, én annak idején 1-1,5évesen adtam neki vajas-sonkás kenyeret. A gyümölcsleveket is állítólag hígítva kell nekik adni egyéves korig a mostani "szabályok" szerint.
2014. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak mert tízóraira is gyümölcsöt eszik, keksszel, uzsonnára meg joghurtot, vagy túrót, gyümölccsel, esetleg tejpépet. És mintha már néha sok lenne neki az "édes", ezért gondoltam valami mást.

Amikor csináltam kőrözöttet, és kapott belőle, úgy ette, mint aki nem evett előtte... Meg a vajas kenyeret is szereti sajttal. De mást még nem próbáltam. Gondoltam a tízórai gyümi helyett ehetne "sósat" is.

2014. febr. 27. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:
ez változó ki mikor ad. nekem a doktornő javasolta 9hónapos státuszon hogy adhatok neki vajas kenyeret sajttal és egy kis párizsival. nekem nagyon szereti még a sima vajas kenyeret is :) 10,5hónaos most a kislányom és már azt eszi amit mi. gyümölcslét esetleg olyat adj neki amiben nincs tartószítószer. ezt orvos mondta nekem mert gondok voltak a székletével.
2014. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor italban maradunk a babaitaloknál, vagy a teánál, de ételekben megpróbálok bátrabb lenni.

Anyósom is javasolta a párizsit, mert az még a nyelvével is szét tudja nyomkodni, de mégiscsak abban van a legtöbb "adalékanyag". Bár mi szeretjük, szinte mindig van itthon.

Ebédre ő is szinte mindig azt eszi, amit mi. Hacsak nem tejes, vagy tojásos az ebéd.

2014. febr. 27. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!