Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit adtatok enni a 7...

Ti mit adtatok enni a 7 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Mennyire volt darabos, azt ette, amit ti, vagy külön főztetek neki? A sűrűbb ételeket, pl. pörkölt, hogy adtátok neki oda, hogy ne akadjon meg a torkán?

2014. febr. 14. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:

7 hónaposan én még mindent pépesítve adtam a lányomnak.

8-9 hónapos korában kezdtem a kezébe adni kiflivéget, bulátát, de a főzelékei továbbra is pépesek voltak, máshogy nem ette meg, de foga se volt, csak 2 7 hónaposan.


Most 14 hónapos és már darabosat eszik, bármit adhatok neki, úgyhogy nem maradt úgy, hogy csak pépeken él :)

2014. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az enyémnek 7 foga van, de nem merek neki még darabosat adni. A főzeléket mivel sűrítetted neki 7 hónaposan?
2014. febr. 14. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Eleve a főzelék alapja krumpli, rizs, vagy tészta, ehhez jön a zöldség és a hús, nem kell külön sűríteni, annyi főzővizet öntök le, hogy jó legyen az állaga.

Ha nagyon vizesre sikeredett, tettem hozzá vagy Sinlac pépet, vagy zabpehyhet.

Próbálkozhatsz úgy, hogy összeturmixolod, de mát nem teljesen pépesre.

Én a lányomnál úgy tapasztaltam, hogy legelsőként a krumplit fogadta el darabosan, gondolom azért, mert az könnyen szétmállott a szájában.

A húst én sokáig daráltam neki, ma már csak a kezébe adok egy darabot és élvezettel elmajszolja.

2014. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! 7 hónaposnak,még véletlenül se adjál pörköltet!Még kicsi hozzá.Répa-krumpli,alma - krumpli,paradicsomos krumpli,spenót,tökfélék,rizsnyák,és ezeket husival.Én nyolc hónaposan próbáltam először darabossal,és az a főtt krumpli volt.Pedig a babámnak is volt már foga.A husit a mai napig turmixolom neki,pedig 10 hónapos.Külön főzök neki,de pl.ha olyat csinálok,hogy paprikás krumpli,levesek,vagy amit már ehet, azt kevésbé fűszerezem,ha kész veszek ki belőle,és utána befűszerezem magunknak.
2014. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Előző vagyok megint! Gondolom a glutént már bevezettétek,így már lehet neki kicsi liszttel és olíva olajjal sűríteni,de én krumplit használtam.
2014. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem eszi meg a krumplival sűrített ízetlen kajákat, jobban szereti a bébiételeket, abból is csak azt, ami igazán ízes, mondhatni felnőttes.
2014. febr. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!