Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, milyen ételeket...

Anyukák, milyen ételeket szoktatok főzni 5-6 hónapos kisbabátoknak?

Figyelt kérdés
Szoktam venni bébiételeket, de nincs nagy bizodalmam bennük, főleg, hogy kiderült, hogy az Ovko egyik termékében növényvédő szert találtak, ami súlyosan káros hatással lehet a babákra. Szeretnék magam főzni neki, csak nem tudom, hogyan készítsem el, hogy meg is egye. Mert csináltam már neki répapürét, meg burgonyás almafőzeléket, de egyik sem kellett neki, a bébi ételeket viszont megeszi.
2014. márc. 6. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam a krumpli az alap. Ehhez jön sárgarépa, sütőtök, hippes paszternák, brokkoli, zöldborsó, ha van húsleves fehérrépa is, cukkini, meggy. Cukkinihez mindig teszek petrezselyem zöldet, imádja. Van, hogy 2-3 félét főzök össze. Meggyet és krumplit nem lehet egyszerre főzni, mert nem fő meg a krumpli. 6 hónapos korától minden nap kap húst (egy evőkanálnyi darált csirkemell).

Van, aki krumpli helyett zabpelyhet használ, enyémnek nem jött be.

Ha megfőtt, botmixerrel turmixolok, hamar megvan. A főzővízzel hígítom.

Bolti kaját is kap néha, de az annyira nem jön be neki.

2014. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia

én idáig egyszer bontottam üvegeset-7és fél hónapos a kislányom.szivesebben főzök.ami ilyenkor jó a répa,sütőtök,cékla sóska spenót saláta,gesztenye,cukkini,patisszon,tök.én ezeket mindig krumpival főztem.simán,vizben.én külön-külön-és a végén turmixoltam.-később hússal-de ezt a 7.hónaptól,-meg a rizst is bevezettem ekkor,sőt tojásmentes tésztát is.semmivel nem volt gond-a sóska egy picit savanyú volt-ebből keveset tettem,inkább krumpi volt több benne.anyatejes egyébként?én zöldséget nem adtam gyümölcssel-hanem inkább répa-krumpli főzeléket.igy próbáld.én fűszert sem raktam.max később egy csepp olajat-és pici liszttel,de a glutén bevezetésekor.kisérletezz,érdemes szerintem

2014. márc. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!