Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen ételeket-gondolok...

Ti milyen ételeket-gondolok bebietelekre-adtok 4 hónapos kisbabatoknak?

Figyelt kérdés
Nekem négy honapos a kisfiam,szoptatom még vagyis csak szoptatom,kellene-e mar adnom neki más taplalekot??
2012. máj. 22. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem! Ráérsz 5-6 hónapos kora körül kezdeni a kóstoltatást(alma,répa, őszibarack).
2012. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van elég tejed, és a babád megfelelően fejlődik, nem szükséges a hozzátáplálást elkezdeni.

A vélemények megoszlanak. Van ahol már 5 hónapos korban javasolják a háztartási kekszet.

Én 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, mert nem volt elég tejem. Reszelt almával kezdtük, később került bele háztartási keksz. Utána jött a krumpli, répa, spenót, tök... barack, körte, banán.... Bébiételt csak 6 hónapos kortól adtam (de nem szerette a kisfiam, így én főztem mindig neki). 1 évesen már szinte azt ette amit mi.

2012. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:
100%

Így így, ha minden rendben akkor elég még neki az anyatej.


Nekem sajnos nem volt, így mi tápszeresek révén 4 hónaposan már ettünk mást is, mert székrekedéses volt, így 3 hónapos korától kapott szilvát, barackot... 4 hónaposan jött a krumpli, brokkoli, cukkini, cékla, sárgarépa, és a sütőtök. % hónapos korától meg ezek változatai husival...


Amíg van anyatejed,és elegendő neki, addig hagy szopizzon, annál egészségesebb, és jobb úgy sincs :)

2012. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell neki még más legalább 5-6 hónapos koráig. De az is elképzelhető, hogy még később érik meg a hozzátáplálásra, akár 8-9 hósan (nálunk így volt, 9 hónapos koráig SEMMIT nem fogadott el, csak anyatejen élt, aztán egyszercsak elkezdett szilárdat enni, és azóta is jó evő, 3 éves).
2012. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráérsz még. Én félévesen kezdtem el, most közelítünk a 7 hóhoz. Amikor még nem kezdtem a hozzátáplálást, mindig azt mondtam h milyen jó lesz ha már eszik mást is, akkor majd apuka is megetetheti, nem kell ugy elindulni valahova, hogy azon kell gondolkodni h kihez mehetnék be szoptatni, stb. Aztán amikor már kezdtem, akkor volt hogy elfelejettem elvinni a gyümölcsöt magammal, annyira megszoktam hogy nem kell erre gondolni, mindig velem van az elemózsia.Fura ez.
2012. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
olyan jokat irtatok orom volt olvasni! Azt gondoltam,mivel 5.gyerkoc,nem tudom sokaig majd szoptatni,de hala istennek van eleg tejci a babamnak,ugyhogy nagyon boldogok vagyunk,en is es a baba is,nem is fogok neki mas kajat adni,amig eleg az anyatej! Koszi mindenkinek!
2012. máj. 23. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!