Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért van az, hogy bébiételekb...

Miért van az, hogy bébiételekben olyan ételeket árulna, amit meg nem is ehet a gyerek valójában? Pl.4 hós kortól borsó, mangó, trópusi gyümik. Stb.

Figyelt kérdés
Én főzök a kisfiamnak,de csodálkozva nézem, hogy milyen fajta bébiételeket árulnak.Néha én is elgondolkozok rajta,hogy bővítem a menüjét ilyenekkel. 5 hónapos lesz egyébként. A tudomànyos magyarázatát tudja ennek valaki? :-)
2014. febr. 11. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos magyarázatot nem tudok, de olyan technológiával dolgozzák fel, hogy ne okozhasson problémát a gyereknél. 4-5 hónapos bébiételben van például málna is, azt is mag nélkül bele tudják tenni, borsót héja nélkül, stb.
2014. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudom, azzal magyarazzak, hogy a meg nem ajanlott dolgoknak csak bizonyos reszeit teszik bele, pl. borsot a külsö kemeny burkolata nelkül, tehat csak a puha belsö resze.

En 7 hosan kezdtem a hozzataplalast (csaladban allergia miatt kesöbb), de azota is igyekszem a mi szokasainkhoz igazitani. kertböl lefagyasztott zöldsegek javareszt, almat pepesitem, mas gyümölcsök es husokat nem tudok biot venni, ezert ilyenekböl a bebietelt, ill. utazaskor is bebietelt kap. A mangot kiprobaltam mar, borsohoz a 9. honapban jutottunk.

Az orvosunk szerint mindent kene mar enni 1 evesen (!). Sztem nem kell olyan komolyan venni, a nagyom közel mindent sem evett 1 evesesn, megis minden oke es akkor is az volt. Sztem nincs olyan nagy igenyük a valtozatossagra, ahogy a bebietelek sokasaga mutatja. A kombinacioikrol ne is beszeljünk, sztem ugy kell kombinalni, ahogy mi is esszük a csaladban.

2014. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy 6 hónapos kortól ehet borsót,de akkoris héj nélkül. Hát nem tudom majd barátkozok a bébiételekkel,de èn is házi koszt párti vagyok :-) nálunk nincs allergiás a családban szerencsére :-)
2014. febr. 11. 23:26
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Tegnap borultam ki véglegesen a bébiételektől. A Hame olyan kemény, mint a beton. A rossmann saját márkás ultragáz, mint valami szivacsos szar, gyerek meg se ette. Univeres sütőtököse szar szagú, vegyes zöldség jó. Hippes finom, de a húsos ételei furák: lazac, tejszín, bárány. Ezeket nem szívesen adnám. Marad a saját főzés és a hippes húsmentes ételei, azok finomak és jók.
2014. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kivonják az allergén dolgokat az ételekből, ezért kaphatják előbb a bébiételeket. viszont ha majd később rendeset adsz neki, akkor újra kell kóstoltatni, pont emiatt.

nekem olyan becsapom vele a gyereket érzés... meg minek? aki elkezdi 4 hónapos a hozzátáplálást krumplival meg almával, stb. az se fog 5 hónaposan ott tartani, hogy már trópusi gyümölcsökkel meg aprómagvasokkal kell bővíteni a repertoárt, szóval hülyeség, de nyilván van rá kereslet ha árulják...

2014. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

A miénk most lesz 14 hónapos, 6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mostanra mondhatom, hogy mindent adok neki, amit mi eszünk, kivéve mogyoró, dió, méz, egyelőre még tápot kap, de tejet is eszik különféle mártások formájában, tejszínt, sajtot, tojásfehérjét 11 hónapos korától - semmivel nincs gondunk, amit szeret, megeszi.


Adtam neki (és még adok is) bébiételeket, a bio minőség miatt. Kizárólag Hipp Biot, semmi mást, itt-ott próbáltam az Alnatura Biot, a gyümit megeszi, a többit nem, kizárólag a Hippet, mondjuk szerintem is jóízük van.

A bio minőség volt az egyik ok, a másik pedig a változatosság, nyugodtan adhatod a ráírt életkor szerint, nem lesz gond, kivonják az allergéneket.


Valaki írta, hogy majd ha eteted saját főzéssel, újra kell kóstoltatnod - én nem kóstoltattam semmit újra, mondjuk elég későn kezdtem a hozzátáplálást, meg nehezen is ment az elején, nagyon nehézkesen fogadta el az új ízeket, meg egyáltalán az ételt magát. Elején csak az életkor szerinti zöldség-gyümi + Hipp Bio ételek szintén életkor szerint, aztán fokozatosan bővítettem, meg kevertem a főzöttel, mára kevés bébiétel (főleg ha megyünk valamerre) de már akkor is adok hozzá teljes kiőrlésű tésztákat, rizst, krumplit, husit, szószokat, mártásokat.


Ilyenkor télen jók a gyümis bébiételek (a jó minőségűek), az áruházi messzi földről hozottakban nem nagyon bízom, csak almával meg sütőtökkel, fagyasztottal, befőttel nem akarom etetni. Úgyhogy gyümik vannak itthon, a Hippnek hihetetlen nagy a kínálata, keverem teljes kiőrlésű kekszekkel, olvadó pehellyel, piskótával, almával, babánnal - egyelőre ez a reggelink, tízóraink.


Sokan támadják a bébiételt, pedig szerintem nem kellene. Én is főzök, sőt, ma már 80%ban csak főzöttet kap, de mint írtam, a gyümi még mindig megy, hogy ne kelljen ugyanazt ennie, szerintem igenis fontos a változatosság, hogy minél több ízt megismerjen a gyerek (és erre nagyon jók ezek az ételek), másrészt pedig sajnos a bolti alapanyagokról sem mindig lehet a legjobbakat hallani :-(.

2014. febr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gabszem ***** válasza:
42%
hát én ezért főztem kb 8-10 hós koráig, utána is csak néha kapott üvegeset. nekem a legszimpatikusabbak a Kecskeméti bébiételek és 1-2 univeres. a hipp tul van izesitve és drága. azért mert mi rossz izünek tartjuk attol még a babák megeszik mert ők nem igénylik hogy nagyon fűszeres legyen. és ezek az ételek nem tartalmaznak tartositoszert stb.
2014. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kecskeméti tele van cukorral....abból kapott már őszibarackot,mert most ugye nincs és nem találtam fagyasztottat. Megkóstoltam,mert akartam tudni,h mit adok neki :) hát nem igazi őszi íze volt :-)
2014. febr. 12. 10:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően én is főztem, néha kaptak bébiételt (ha valamiért ritkán mégse tudtam főzni, vagy ha elutaztunk). Babylove-ot (DM saját márkás) vagy Hipp-et vettem, ezekben nincs hozzáadott cukor, se hozzáadott só. Az ízük még nekem is finom volt.
2014. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!