Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan értessem meg a gyerekke...

Hogyan értessem meg a gyerekkel hogy már pohárbol kell innia?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
hány éves ?
2014. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nagyon nem mindegy, hogy hány éves.

A fiam másfél éves kora óta iszik pohárból. De ismerek olyat, nem vicc, komoly, akinek a 4 és fél éves lánya otthon cumisüvegből iszik. Mondjuk ezt nem tartom már jó dolognak.

De ha a te gyerkőcöd még nincs másfél éves sem, akkor azért olyan nagyon még egyáltalán nem gond, ha nem iszik pohárból.

2014. márc. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk mikor a kisfiam 1-2 éves volt akkor volt átmenet cumisüveg majd csőrös pohár és ez után jött a sima pohár.
2014. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen fokozatosan tért át a gyerek pohárra, talán két, két és fél éves koráig sok ideig mindkettőt használta. Először 1 éves kora körül csak a kiváncsiság hajtotta, hogy néha ő is a mi poharunkból igyon és persze sok volt a baleset. Majd másfél-két évesen már a főbb étkezéseknél maradt a pohár vagy csőrös kupakú üvegek, de a tej még csak cumiból volt az igazi. Aztán volt olyan időszak is, amikor már ügyesen ivott mindenből és az utcán már kicsit ciki is volt nekem a cumi, de éjszakára még igényelte, hogy oda legyen készítve, nekem meg praktikus volt, hogy nem kell hozzá felkelnem. Majd ezt is elhagyta. Úgy "megértetni" sosem kellett vele, volt olyan, hogy elhasználódott a cumi (elrágta) és onnantól nem volt másik, mert nem vettem.
2014. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megértetni fogalmilag egy kisgyerekkel nem lehet ezt (sem). :) Pohár, kezébe nyomni, igyál ebből, kicsim. És ahogyan a gyakorló anyukák is mondják, a fokozatosság segíthet zökkenőmentesebbé tenni a váltást.
2014. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!