Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ilyen gyerekkel mit lehet...

Az ilyen gyerekkel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A nővérem eljön hozzánk jövő héten, 4 napra, a kislányával együtt. A kislány imádni való, de nagyon rosszul nevelték, most 4 éves, neki mindent szabad, és mikor legutóbb nálunk voltak konkrétan leköpte az akkor 7 hónapos fiamat, mert nem engedtem, hogy náthásan bekapja a kisfiam cumisüvegét. Már a fiam 10 hós, de olyan kis félős, vagy nem is tudom, már előre félek, miket fog csinálni az unokahúgom. Az a baj, hogy az anyja nem is foglalkozik vele. Ha megint előjön belőle a vadállat, én, mint egy szimpla nagynéni,mit tehetek, ha az anyja tojik rá?
2014. márc. 2. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérheted az anyját, hogy állítsa le
2014. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát ezzel van a baj...Petrára nem lehet rászólni, az anyja velem pattog, ha szólok neki. PL: A kislány 2hetente beteg kb. mert nem akar rendesen felöltözni, az anyja meg nem erőlteti, hiszen "akkor hisztizik"
2014. márc. 2. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rászólnék.
2014. márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
én is simán rá szólnék. nekem unoka öcsém volt nagyon rossz pár alkalommal mikor én vigyáztam rá erélyesebben rá szóltam és meg is tanulta a dolgokat.
2014. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én betegen nem is engedém, hogy jöjjenek...

de hogy az eredetire is válaszoljak: akkor szólj rá te a kislányra, te vagy otthon, az legyen, amit te jónak látsz és megengedsz! gondolom a saját gyereked csak fontosabb az unokahúgnál...? :)))

végy nagy levegőt és kitartást!!! :)

2014. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én barátnőm kisfiára szoktam vigyázni. Ő is bepróbálkozik valamivel de mikor elhozom akkor az anya elmagyarázza hogy mik az új szokásai és azonnal rá kell szólni és leállítani. Simán rászólok ebből nem csinálunk problémát amit otthon nem lehet azt máshol sem. Én simán rászólnék ha tetszik az anyának ha nem én vagyok otthon és nehogy már én érezzem magam kellemetlenül a saját házamban!
2014. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még mielőtt jönnek, tisztázd a nővérével, hogy ha elfogadhatatlan dolgokat csinálni a lánya, akkor te bizony rá fogsz szólni, ha ő nem teszi meg, ő pedig nem pattoghat érte. Ha ez nem tetszene neki, akkor mondd meg neki, hogy inkább ne jöjjenek.
2014. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!