Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adható bébiétel a...

Mikortól adható bébiétel a babának?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy hallottam, hogy 4 hónapos kortól, de találkoztam olyan anyukával is aki már 3 hónapos kortól adta a picijének. Az én szüleim is már 3 hónapos kortól adtak nekem bébiételt.

Az én kislányom most 1,5 hónapos. Tudom még messze van a 3. hónap, de szeretném tudni, hogy még is mi az igazság ezzel kapcsolatban.

Persze gondolom a gyermekorvos, vagy védőnő majd ad tanácsot, de jó néha mások tapasztalatait is tudni.



2014. márc. 11. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
tápszeres babáknál 4hónapossan lehet elkezdeni a hozzá táplálást anyatejes babáknál pedig 6hónaposan. de vannak kizáró okok mikor az orvos javasolja a korai hozzátáplálást. de szerintem minden szülő dönti el hogy mikor kezdi el a hozzátáplálás.
2014. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az összes bébiételre rá van írva, hogy melyik hány hónapos kortól adható és a legkorábban adható bébiétel 4 hónapos kortól van. De az egyéni, hogy ki milyen korán kezdi el a hozzátáplálást. Tudod ez olyan, hogy valaki tényleg nagyjából betartja a hozzátáplálási előírásokat, valaki pedig már ideje korán 2-3 hónapos korban elkezdi.

Mi 4 hónaposan kezdtük el. Nem is állt soha szándékomban előbb elkezdeni.

2014. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!