Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van akinek a baba 6 hònap...

Van akinek a baba 6 hònapos kora után sem sikerült még a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos elmùlt, anyatejes, és egyszerűen nem akar enni. Próbálkoztam először alma levével, majd almapüré, reszelt sárgarépa almával pürésitve, tejbegriz ami babáknak való, körte, banán, de semmit nem hajlandó lenyelni. Az összeset kiköpte és fintorog tőlük. Szerintetek pihentessem még az egészet vagy próbálkozzak tovább? Amúgy egészséges kisfiú, 8,5kg.
2014. márc. 11. 09:50
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Próbálkozzál, de ne erőltesd. Kínáld meg, ha nem kéri, pár napig ne próbálkozz, aztán kínáld meg újra. Egyszer csak el fogja fogadni.
2014. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se erőltesd. Egyik barátnőm kisfia már elmúlt 7 hónapos, mikor hajlandó volt elfogadni mást is az anyatejen kívül. Az én lányomnál sem ment gyorsan. Ő végül az üveges sütőtököt ette meg először, azt is úgy, hogy az ujjamat mártottam bele és azt tettem a szájához.

Amíg jókedvű, szépen fejlődik és nyugodt, addig nincs semmi baj.

2014. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd semmiképp, nem tragédia, ha még nem eszik. Próbálgass azért mindenfélét, nálunk is két hétbe telt, mire megízlett neki a gyümi. Addig csak fintorgott mindenre. Nálunk üveges barack jött be neki, banánnal kombinálva. A banánt én raktam hozzá itthon.
2014. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld anyatejjel keverni a gyümit.

De valóban nem kell még erőltetni.

2014. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor várok és próbálkozok tovább, szerintem kipróbálok üveges bébiételt is hátha az majd tetszik neki.
2014. márc. 11. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem. 4. gyerek 1,5 éves koráig gyakorlatilag kizárólag anyatejen élt!

Akkor elvettem a cicit, s végre hajlandó volt enni.

2014. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!