Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 12 napos a kisfiam, és ez a...

12 napos a kisfiam, és ez a 4-dik nap, hogy nincs széklete, látom rajta, hogy nagyon feszeng, fáj neki, szinte egész nap üvölt! Meddig normális, hogy nincs széklete? Mivel lehetne ezt megoldani? Anyatejes a baba!

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Hőmérőzd meg minden este 1x, hogy ne szenvedjen. Nem eszi túl magát? HA mohó,akkor próbáld meg lassabban etetni.
2013. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál azt mondják, hogy nem baj, ha 4 napig nincs széklete. Lehet, hogy meg kéne próbálni a hasfájást kezelni először. Nekem az Infacol bevált mindkét babámnál.

Az első babám hamar kapott kiegészítésként tápszert, és nála volt olyan, hogy 5 napig sem kakilt, akkor pedig kapott Glicerines kúpot, az egyből megoldotta a problémát. De ezzel vigyázni kell, mert rá tud szokni, ezt csak ha nagyon muszáj, akkor érdemes használni. Nekünk összvissz kb 3-4 alkalommal kellett.

2013. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kamillateát javasolják pici cukorral, de megmondom őszintén, én is egy fél glicerines végbékúpot alkalmaztam. amúgy nem baj,h 4 napja nincs, de ha láthatóan rosszul viseli (ahogy a te babád is), akkor azért ajánlatos "besegíteni" egy kicsit. én összvissz kétszer használtam és többet nem is kellett. ha szelesek is a belei, akkor a szélcső is szóba jöhet, a folyamat végén ugyanis mindig van székletürítés. de azt tényleg csak akkor, ha a székelési nehézségek mellett a szelek is bántják, mert nem tud magától pukizni, pedig kellene
2013. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első hetekben Mi is megszenvedtünk a kakival, Nekünk a labkörzés jött be. Hogy felnyomod a lábát és kifelé körözteted.
2013. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Neh meglazmerozd!!! Megszokja majd a vegen.

Anyatejesnel ez normalis. Ha nagyon feszeng jo alaposan tornaztasd meg. Nalunk mindig bevalt. Vagy valoban egy kicsi kamillatea.

1 hetig is normalis ha egy anyatejes nem kakil.

2013. nov. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kamilla, vagy baba tea.
2013. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a fiam igaz hogy tápszeres is de pár napja mi is ezzel küzdöttünk. laktózmentesre váltottunk és a kamillateát bevetettem. 2 kávéskanállal kapott + a napi teaadagjába tettem ugyanennyit és ma délelőtt segítséggel ugyan de már normálisan kakilt amúgy már belé volt keményedve azért szenvedett meg tornáztattam is minden evés előtt
2013. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csajok,sikerült!Sőt,még rám is jutott belőle! :-)
2013. nov. 29. 17:21
 9/13 xStefix ***** válasza:

A kamillával csak óvatosan, mert egyre több rá az allergiás.

Kérdező, mit vetettél be? :)

2013. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kamillatea TILOS, mert SZÁRÍT. Attól, hogy recept nélkül lehet kapni, még nem jó mindenre.

(Ha orvos adja, az más, a védőnő viszont nem orvos.)


Az unokaöcsémet bevitték ugyanezzel a gyerekkórház ügyeletére, mert be is sárgult emiatt. Nektek is ezt javaslom. Nem mondták, hogy normális lenne.

2013. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!