Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Rizs (vagy aki ismeri, bulgur,...

Rizs (vagy aki ismeri, bulgur, nálunk rizs helyett ez van), és tészta mikortól adható a babáknak?

Figyelt kérdés

Van már egy 3 éves nagylányom, de már annyira nem emlékszem nála hogy s mint volt. Mindketten anyatejesek voltak, illetve a kicsi még az, de a nagyot már 4,5 hónaposan hozzátápláltam, mert nagyon érett volt rá, a kicsivel egy hónappal később 5,5 hónaposan kezdtem, de nagyon küzdünk. Próbálkoztam a kóstoltatással előbb is, de teljesen elutasító volt, mostanra viszont annyira lelassult a hízása, hogy kénytelen voltam elkezdeni. Most már jobban vette a akadályokat, legalábbis nem ordított a kanál látványától, és az első pár falattal érdeklődő is, aztán elveszti a fonalat, matat, nyulkál, túrkál, nem nyitja a száját, ha beleügyeskedem a falatot, lemegy, de konkrétan küzdeni kell. Nem is eszik 70-100 gr-ál többet, de végülis ez is haladás, kap utána anyatejet. Ebédre pár napja húsos főzit kap, amúgy uzsonnára gyümit. Mostmár ugye elmúlt 6 hónapos, ezért kérdeztem a fenti kérdést.

Illetve paradicsomos krumplifőzit csinálnék neki, de azt paradicsom püréből (dobozos) szoktam, egy kis liszttel sűrítve. Szabad egyáltalán ezt a dobozos par. sűrítményt használni?


2014. márc. 12. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:
A bulgurt mi 8 hónapos korától adtuk, de onnantól rendszeresen, azt is, meg kuszkuszt is. Rizset nem igazán eszünk. Én úgy tudom (a férjem orvos), hogy ezeket 8-9 hónapos kor között érdemes bevezetni, hogy miért, nem igazán tudom, de megkérdezhetem, ha érdekel amikor hazajön. Szerintem nem lesz baja a dobozos paradicsomtól, de én inkább csináltam frisset és kis adagokban fagyasztottam, mert 3 perc: megpirítod pici olajon, pici vízzel felöntöd, rákockázol 4-5 paradicsomot, és lebotmixerezed. Semmi extra, nagyon hamar megvan, pici sót én az elejétől tettem bele, 10 hónapos kora után fokhagymát és bazsalikomot is.
2014. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!