Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtál először tejterméke...

Mikor adtál először tejtermékeket?

Figyelt kérdés
Mikor adtál először tápszeres babádnak tejfölt, túrót, joghurtot, sajtot?

2014. márc. 17. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és vajat. Tejet most mikortól ajánlják?
2014. márc. 17. 11:47
 2/7 anonim ***** válasza:
én már 8hónaposan adtam neki védőnő javasolta hogy már lehet adni neki :) túrót meg már 7gónaposan :) imádja nagyon 11hónapos.
2014. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tica0121 ***** válasza:
6 hónaposan kapott túrós bébidesszertet (6 hónapos kortól adhatót) majd kapott rendes túrót is. Most 8 hónapos, kapott már joghurtot, vajat, túrót, túró rudit és sajtot is, bár azt nem szereti. :) A tejet is próbáltam, de az még nem kellett neki!
2014. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a babám 8 hónapos, a mi gyerekorvosunk kb megesketett rá, h egyéves koráig sem tejet, sem bminemű tejterméket nem adok neki


még sosem bíráltam felül egy ajánlását, döntését se, de most nem vagyok meggyőzve.

2014. márc. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem írtad, hogy mennyi idős a babád. De én azt javaslom mint egy 11 hónapos tejfehérje-érzékeny kisfiú anyukája, hogy higgy az ajánlásoknak, és 1 éves kor előtt ne vezesd be a tejtermékeket.

Nálunk hamar kiderült az érzékenység, és mivel nagyon fel kellett készülnöm a hozzátáplálásra (6 hónapos koráig csak anyatejes volt), rengeteg információt összegyűjtöttem. Nem egy kórházat megjártunk, most is rendszeresen járunk gasztroenterológiára. Nem tudhatod, hogy a Te babád nem lesz-e érzékeny a tej bármelyik összetevőjére, és ha túl hamar adod neki, hosszú időre el is ronthatod. Az előttem író anyukáknak ( annak az összesen kettőnek vagy háromnak a sok ezerből) egyszerűen szerencséjük volt, hogy a 6 meg 8 hónapos babájuk tolerálta a tejtermékeket. Én a helyedben várnék. Ha pedig nagyon tejes dolgokat akarsz vele kóstoltatni, egy idő után adhatod neki a növényi tejeket (kókusztej, zabtej, rizstej és az ezekből készült tejszínek stb.), ezekből ugyanolyan fincsi tejbegrízt, palacsintát, tejszínes húsokat és még sorolhatnám, hogy m i mindent lehet készíteni.

2014. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

10 hós a babám, tegnap evett életében először tejterméket, joghurtot méghozzá (bio) de csak pár kanállal. nagyon ízlett neki. anyatejes amúgy, mi még nem sietünk semmivel :)

ilyen 10 hónapos kor körül már lehet túrót, joghurtot adni, meg tejfölt is, csak sima tehéntejet nem... (max. ha pl. főzöd, pl. gyümölcsleves) de én inkább még kerülném így is.

ha nem volt laktózérzékeny, intoleranciás a családban, nem kell félni annyira az allergiától... de folyékony tej legyen 1 éves kora után, a tejkészítmények (amik már önmagukban tartalmazzák a lebontó anyagot, mint pl. a biffidus a joghurban) azt lehet.

a bevezetésnél figyelni kell a szabályra: először keveset, és csak egy újféleséget... ha nem pöttyös, akkor mehet... (elméletileg 3 nap, de nem tudom,miért, szerintem ha érzékeny rá, már első evés után kipöttyözödni kellene neki)

2014. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves 5-ös,


"Nem tudhatod, hogy a Te babád nem lesz-e érzékeny a tej bármelyik összetevőjére, és ha túl hamar adod neki, hosszú időre el is ronthatod." Kifejtenéd bővebben, h pontosan mit értesz ezalatt, mi történik ilyenkor a gyakorlatban?


Köszönöm előre is.


4.

2014. márc. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!