Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A majdnem 5 hónapos kisfiam...

A majdnem 5 hónapos kisfiam nem akar semmit sem elfogadni a tápszeren kívül. Pedig próbáltam már neki almát és tejpépet is adni, de nem akarja elfogadni, öklendezik! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 2. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
semmit nem csinálsz rosszul, egyszerűen nem érett még meg a hozzátáplálásra!
2014. ápr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kitartónak kell lenni.egyik naptól a másikra nem tanúlja meg megenni!

Csináld hígabra a Tejpépet.

Vegyél bolti üveges barackot, almát, annak másabb az állaga mint az otthoninak.

Nálunk 3 hét volt. Csak 3-5 kanállal evett meg, aztán egyik napról a másikra 150 Milit!

Meg akkor add mikor éhes!

2014. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a hozzátáplálás egy javasolt megkezdése:


-ált 6 hónapos kortól javasolt (nagy babáknál hamarabb is lehet)

- nem a szájába kell tömni, a szája körül kell játszani a kanállal, mígnem ő nem nyitja a száját.(vagy csőrös pohárral kezdeni) erőltetni soha nem szabad, az evésnek jó élménynek kell maradnia

- 1 szilárd étellel kell kezdeni, nem több különbözővel. 2 héten átnapi 2x, reggel, este. 3. héten jöhet az újabb étel.

- mindig délelőtt kínálni az új ételt, hogy napközben megfigyelhető legyen esetleges allergén reakció - ezért se legyenek az ételek keverve, hogy biztosra lehessen tudni mi vált ki mit

- reggel a szokásos módon legyen kezdve (tápszer)

- 2 ó múlva két kiskanál pl körte (reggeli)utána ismét a szokásos tápszer

- délben csak a szokásos tápszer

-késő du két kiskanál körte és utána ismét a szokásos tápszer



ez volt az első két hét.


a többit nem írom le a Suttogó titkai I c. könyvben van útmut 152.o. rém egyszerű az egész

2014. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből teljesen ráismertem az én kislányomra :) ő a jövő héten lesz fél éves.Kb 1 hónappal ezelőtt kezdtük el a hozzátáplálást, épp úgy sikertelenül, ahogy ti is.Az első kanálka után már öklendezett.Azt hittem, az almával van a baj, hát adtam neki mást, de mindenre ugyanez volt a reakció.Néhány napra, 1-2 hétre elfelejtettük az egész hozzátáplálást, majd most, kb egy hete kezdtük újra.Most ott tartunk,hogy meglátja a kanálkáját és a tányérját, és reszket az ennivalóért :D szuperügyesen eszik, semmi gond nincs vele :) úgyhogy türelem, minden okés lesz :)
2014. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!