Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom 11 éves, próbáltam...

Lányom 11 éves, próbáltam vele beszélgetni a menstruációról, de hallani sem akar erről a témáról. Közölte hogy őt ez nem érdekli, és egyszerűen bevonult a szobájába. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elég magának való gyerek, nem igazán vannak barátnői, tehát biztos hogy velük sem beszél ilyesmiről. :(
2013. máj. 6. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
veled is van hiba, közeledj hozzá máshogy
2013. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki, ha kíváncsi a témával kapcsolatban valamire, nyugodtan forduljon hozzád bizalommal. Hagyd, hogy ő kérdezzen, amikor ő akar! ne erőltesd a témát
2013. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Elég gáz ha 11 évesen esik szó először a témáról. Az én 6 évesem már tisztában van vele. Látta a betétet, kérdezett, megbeszéltük.
2013. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjem húgának vettem egy aranyos kis könyvet, minden le volt benne írva, gyerek-szemmel.

Így ha nem tudjátok megbeszélni, akkor olvasgassa el.

Ebben volt szó a női-férfi nemi szervekről, menstruációról, védekezésről, stb.

Nem tudmom már a címét..

2013. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én anno 9 évesen kaptam egy könyvet ezekről a dolgokról,a címe : Mi történik velem? itt a link,és olcsó kis könyv

[link]

14/L

2013. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekli, hagyd rá. Biztosítsd róla, hogyha bármit tudni szeretne, nyugodtan megkérdezhet téged. Nőgyógyászhoz is el lehet vinni akár, de nem érdemes erőltetni. Esetleg érdeklődj utána, hogy az iskolában kapnak-e ilyen irányú felvilágosítást (nyilván manapság szoktak ilyesmi korban, de érdemes rákérdezni, hogy az ő osztálya túlesett-e már ezen, vagy fog-e a közeljövőben). Esetleg meg lehet próbálni védőnőtől kérni erről szóló füzetecskét, én is kaptam annak idején, és akármilyen cikinek tartottam, elolvastam (18 vagyok;). Engem sem érdekelt még 9-10 évesen, aztán 11 évesen hopp, megjött. Na, akkor már érdekelt mi az :)

Nyugi, majd elkezd ő idővel érdeklődni, legyél bizakodó.

2013. máj. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
hidd el,tudja ő ezt már.Lehet,hogy utána keresett a neten,vagy volt már felvilágosító órájuk,esetleg egy-két osztálytársának megjött már..
2013. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy magától is rá keres az interneten, de egy témába vágó könyvel semmit nem veszíthetsz, rengeteg van elég olcsó áron. Viszont ha ennyire magának való, lehet, hogy többet kellene vele foglalkoznod.
2013. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Képzeld el, hogy 11 évesen rajzolsz a szobádba, egyszer csak berepül anyád és vérző vaginákról kezd beszélni.
2013. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Óvodás korában sem érdekelték a nemiséggel kapcsolatos dolgok? Minden kérdésére válaszoltál neki őszintén?
2013. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!