Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan győzzem meg anyósom,...

Hogyan győzzem meg anyósom, hogy a nem szeretnék az 1 éves fiamnak tejet adni?

Figyelt kérdés

Már többször feljött a téma, hogy a 9-10 hónapos fiamnak miért adok még tápszert, miért nem adok tejet. Ő 7 hónapos koráig szoptatta a fiát, és utána biztos tejet adott, mert tápszert nem. Az olyan mű dolog, a tej sokkal jobb szerinte.

Akkor úgy éreztem, leharcoltuk ezt a kérdést.

Nemsokára tölti a fiam az 1 évet, és most azzal jött, hogy a Ridikülben ez volt a téma, egy angol konferencián mondta az orvos, hogy az allergia kialakulás esélyének csökkentésére minél hamarabb be kell vezetni a tejet. Úgyhogy már adhatnék neki.

Mivel tudnám meggyőzni? Ráadásul ő házi tehéntejre gondol...

Van esélyem egyáltalán, vagy hagyjam rá???



2014. ápr. 2. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Hagyd rá, ennél többet ér a családi béke. Esetleg ha nem sokat találkoztok, mond hogy már adtál neki tejet, de nem szereti vagy valami. Férjed nem tudja leállítani?
2014. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

ilyenekkel engem is a sírba visznek

én nem birom ki, harcba szállok és bizonygatom az én meglátásom ezerrel

aztán jön a következő ugyanilyen, csak más témában.

kimerítő.

lehet tényleg jobb ráhagyni a másikra, de én valahogy hamar kitérek a hitemből, nem tudom miért vagyok ilyen hirtelen indulat.

2014. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor mindig azt mondtam neki,hogy a Gizike,Marika meg mindenki nem érdekel miket mond vagy tett mert ez az én gyerekem és én ezt csinálom.

Innentől kezdve nekem aztán mondhat amit akar mert mindig azt válaszolom,hogy engem ez nem érdekel.

Győzködni nem fogom mert felesleges is lenne és miért is kellene győzködnöm????

2014. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Csináld úgy,ahogy Te akarod.Mondd meg,hogy most már ki fogja bírni egy éves koráig,de sajnos igaza van.

Ez trend volt vagy 5 évig,hogy szinte semmit 1 éves korig,na ennyi allergiás,még az életben nem volt.

Rájöttek,hogy nem jó.és nem csak a tejet,de a lisztes dolgokat is minél hamarabb,meg a gyümölcsöt,meg a főzeléket is. De csinálhatsz bármit,ha benne van a génjeiben,akkor akkor is allergiás lesz,ha óvod,és akkor sem,ha már 3 hónaposon tejes keksszel eteted.

2014. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Igaz liszt téma, de esezmbe jutott, hogy a fiam 10 éves múlt. Amikor ő volt kicsi akkor liszt ügyben az volt a trend, hogy egy éves koráig még lisztet sem láthat, nem hogy lisztes dolgot egyen. Ez is mintha változott volna mostanság. Tej ügyben is minden meg annak az ellenkezője is igaz lehet. Azon is lehetne vitatkozni, hogy most a mindenféle plusz vitaminnal dúsított tejital vagy a rendes tej a "jobb". Ettől függetlenül mindenki azt ad a gyerekének amit ő jónak lát, vagy amit a gyerek megiszik, uram bocsá' a pénztárcája megenged.
2014. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Minek kell meggyőzni? Persze kapott aztán kész, gyerek úgysem szólja el magát. Inkább egy kis füllentés de béke ennyit megér.
2014. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani amikor valaki erősködik, hogy a doktornő azt mondta, hogy még nem lehet. Ezzel le is van zárva a vita részemről.
2014. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül! Én fiam 7hónapos lesz 9.én és már 1hónapja mondjahogy adjak neki feles tehén tejet azaz fele víz fele tej.....mert hogy ő már ilyen korban adta a fiainak.....azt mmondtam a béke miatt hogy jó persze megkóstoltatom vele majd....ennyibe is maradt a téma :-) 22/L
2014. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki maga döntse el, mit ad a gyermekének. a lányom anyatej híján tápszert kapott 6 hetes korától, mivel fájt tőle a hasa, 2 hónaposan tejhígításra álltunk át. Én így döntöttem, szépen fejlődik, egészséges, soha nincs hasfájás, TUDOM, hogy jó neki. Inkább nem mondom senki ismerősnek, mert nem vagyok kíváncsi a kioktatásra, a védőnőm is támogat ebben, mivel látja, hogy mennyivel jobbat lett a kicsinek. Én is bocitejen nőttem fel, mégsincs tejallergiám. Ha valakiben benne van, úgy is kijön, ha tápszerezik. Fordítva legyen rád is igaz, ne érdekeljen, ki mit mond. Inkább akkor mond azt, hogy igen, néha kap tejet. Pont. :)
2014. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Azt nem akarom mondani, hogy már kapott, mert néha (kb 1-2 havonta 1x) a sulim miatt velük van a fiam majdnem egész nap, és szeretném, ha akkor sem adna neki tejet.


Amúgy pont ma volt a Babavilágban, hogy azért sem jó a tehéntej a kicsi gyerekeknek, mert 3,5x több benne a fehérje, mint az anyatejben. És ez nemcsak kiskorban okozhat gondot, hanem pl fiatal korban ez miatt lehet hízékony pl, és még felnőtt korban is okozhat problémákat a kiskorban túlzásba vitt fehérjebevitel.

Ezt majd anyósomnak is megmondom.


Szóval megpróbálom megbeszélni vele, majd meglátjuk, hogy fogadja.

2014. ápr. 5. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!