Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bébiétel receptek, tárolás?

Bébiétel receptek, tárolás?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a cseppségnek "műanyag" ételt adni, ezért itthon készítem, minden nap kotyvasztok, alma, sütőtök, krumpli. Mit adhatok még neki, ill mit mivel kombináljak? 5 hónapos most de már unja ezt a hármat. Valamint a kérdésem még,hogy hogyan tegyem el, hogy ez ne minden napos program legyen?

2014. ápr. 6. 22:32
 1/9 A kérdező kommentje:
és előre is köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 6. 22:33
 2/9 anonim ***** válasza:

sárgarépa

barack


fagyaszd le


Én adtam neki "műanyag" ételt is, méghozzá Kecskeméti bébiételt. Sokkal változatosabban tudtam így etetni, mert abban van sok olyan hozzávaló, amit még frissen nem lehet adni neki, de a feldolgozás során úgy készítik, hogy jó legyen a babának. Nézd csak meg egyszer, ha áruházban jársz, mennyi féle van! (Nem kötelező venni, csak nézd meg!)

2014. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ezeket főzöm neki:

Sütőtök+krumpli+csirkemell

Banán +alma +csirkemell (5hónaposan már adhatod neki)

Cékla+alma+krumpli +csirkemell

Alma+krumpli +csirkemell

Cukkini+krumpli+csirkemell

Répa+sütőtök+krumpli+csirkem.

Saláta főzelék+krumpli+csirkem.

Spenót+krumpli+csirkem.

Paradicsomos krumpli csirkével

Banán csirkével

Alma csirkével

Őszibarack csirkével

7hónapos a fiam,5hónapos kora óta kapja a csirkét,6hónaptól naponta! :-)

2014. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a kiürült baba gyümölcsös üvegekbe teszem el. Úgy fagyasztom. Ja és az lemaradt hogy ha nem akarsz minden nap húst adni akkor hagyd ki :-) van még zöldborsó is amit adhatsz neki. Gesztenyés főzeléket is főzhetsz neki'pl. Gesztenye+alma+husi .2.voltam
2014. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mikor kezdted a hozzátáplálást?

(1-es vagyok)

Mert ha 4 hósan, akkor igen, több mindent bevezethetsz, ahogy a 2. is írja. Bár én a husival megvártam a 6 hónapos kort.

Ha most kezdted, akkor csak lassan vezess be neki új dolgokat, és egyesével.

2014. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A védőnöm,orvosom ajánlotta a husit 5hótól néha néha,6hónaposan mondták azt hogy minden nap adjak mert 6hótol ürül ki a vas háztartásuk :-) de persze kérdezze meg a dokit! 2.voltam :-)
2014. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ami fontos még,hogy a spenótot hetente 1x szabad,husiból pedig 2 jégkocka tartó méretű kell 1adag főzelékbe,de az sem baj ha több megy bele mert baja nem lesz tőle!! Amúgy is a csirkemell összefő! 2.voltam
2014. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj de hülye vagyok!!!!!! 3.vagyok,előző is én voltam!!! Bocsánat!
2014. ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 15. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!