Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek? Mit csináljak...

Mit tegyek? Mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés
3és fél hós a kisfiam,elkezdtük a hozzátáplálást 3hósan orvosi "utasításra".8kiló volt jobbnak látta ha nem csak tápszert eszik..napi 1főzeléket eszik vagy csak felet,kap tejpépet is 1 alkalommal vagy 2.de 9kiló már ígyis.heti 1kilót hízik majdnem.tanácsolták adjak neki tiszta tejet de attól tartok.3óránként eszik 150ml t.2hetente nézi a doki mert sérves és 1kiló mindig pluszba lesz.igaz,h.pelusba mérik és előtte eszik mert úgy jön ki a kajaidő a rendelési idő közben.mit tegyek másként?anyám szerint rossz anya vagyok,elrontottam a gyereket.első babám tanácstalan vagyok.vki ötlet?
2014. ápr. 13. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya.Attól mert hizik a babàd,nem hinnèm hogy a te hibàd.Ezt a hozzàtàplàlàst nem èrtem.A fözelèk ès a pèp,mèg inkàbb hizlal.Meg mèg pici hogy ilyet is egyen.De ha màr hozzàtàplàlsz,èn megpróbàlnàm,hogy egy ètkezès pl tizórai csak gyümölcs legyen.Alma,barack,de ha mèg nem evett ilyet,akkor csak fokozatosan,ès csak alma.Tutmixold le,ès úgy.De elöszõr csak kostolónyit.Egyèpkènt èjjel is eszik? Mitöl van sèrve?Amugy ha màr mozog le fogja adni szerintem.
2014. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok! Szerintem a tejet felejtsd mèg el.Nem szabad mèg!!! Amugy az is hizlal....Èn a tejet majdnem egy èves volt mikor bevezettem.
2014. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsöt adj neki, almát, barackot, vagy a zöldségek közül répát. A tejpép a tápszernél is sokkal jobban hízlal és a főzelék is lehet hízlaló, pl. ha krumplis.

(Mondjuk én nem látom olyan vészesnek a helyzetet. Sok 3 hónapos több, mint 8 kiló.)

2014. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a tejpép az tulajdonképpen tápszer, csak sokkal sűrűbb, így sokkal töményebb, tehát olyan mint ha 2 adag tápszert megenne. azt hanyagolni kéne, a sovány babáknak ajánlják, hogy napi 1x-2x kapjanak tejpépet, ezzel csak hizlalod :(

a főzelék nagyon jó, viszont ennyi idősen nem napi 2x-3x kéne szilárdat kapnia, hanem egyszer sem. de ha orvos mondja akkor legyen csak 1, főzelék, sűrítés nélkül. mert a sűrítés (krumpli, rizs, liszt) a hizlaló, a zöldség önmagában nem.

2014. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lágyéksérves.gyengébb az immunrendszere 5hósan műtik mert nagyon nagy.répát kap amit én turmixolok és készítek el neki.azt ebédre kapja.almát próbáltam de nem nagyon jött be neki.éjszaka is megvan a 3óránkénti evés,a főzelék is sima répa semmi mást nem adok hozzá.
2014. ápr. 13. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Èjjel magàtól kel,vagy te èbreszted?Ha nem kel fel,akkor hagyjad aludni.Lehet az lenne a megoldàs,ha èjjel nem enne.Vagy csak egyszer.Sajnàlom,hogy müteni kell.
2014. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Magától kel fel enni,nem szoktam felkelteni ha alszik és kajaidő van mindig megvárom,hogy magától keljen fel enni.

Az orvos mondta,h.vezessem be a főzelékeket is napi egyet.

Amikor megszületett alig akart megindulni a hízás aztán hirtelen 2hósan 2kiló plussz lett rajta,amikor átváltottunk tápszerre.Előtte anyatejes volt,de amikor kiújult a sérve egyszerűen nem fogadta el a cicit,üvöltött ha kajára került a sor.Fejtem egy darabig a tejet,de idő után elapadt.kiegészítéses tápszeres volt de amikor nem volt már tej teljes tápszeres lett.

A köldöksérve is kiújult,de az szerencsére visszahúzodott már.

2014. ápr. 13. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak gyümölcsöt adnék a tápszeren kívül, előbb levet, aztán pépet, vízzel higítva, saját készítésűt. Orvos mivel indokolja, hogy főzeléket adj? Ha adsz, akkorbis csak sűrítés nélkül, vagyis zöldséget magában. Vmi gasztro kivizsgálás nem kéne? Vagy másik tápszer. Tejet semmiképpen ne!
2014. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy miért kellett bevezetni?
2014. ápr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért kellett mert 9kiló és csak 3hós,és a doki azt mondta a tápszer nagyon felfújta.Napi 1 főzelék mehet neki meg gyümi reggel és uzsira ebédre főzelék és a többi étkezés tápszer.

Nem tudom én nem hallottam ilyet még,h.azért mert erősebb azért kelljen előbb hozzátáplálni.

2014. ápr. 14. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!