Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnátok másképp?

Mit csinálnátok másképp?

Figyelt kérdés

Most tervezzük a második babánkat. Érdekelne, hogy Ti mit csinálnátok/csináltatok másképp a többedik babátoknál. Gondolok itt etetési, altatási szokások kialakítására, szoptatásra stb.

Köszönöm mindenkinek előre is a válaszát.


2014. jan. 14. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Születésétől fogva hordozom majd a kicsit, ha igényli (a nagyot féltem kendőbe tenni...). Nem fogok vért hugyozni a szoptatás miatt (már elnézést), sokkal többet fogok neki énekelni. Már van adamo hintánk, úgyhogy azt is használjuk majd (jól jött volna első időkben a nagy fiamnál is), simán magam mellé veszem, ha nem alszik jól. Kb. ennyi elsőre :D
2014. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Altatásnál nem engedem meg a férjemnek, h közénk szoktassa, azt sem, h kézben aludjon el. Nem viszem túlzásba a dajkálást, többször magára hagyom a kiságyban. Jobban oda fogok figyelni, h mit eszek szoptatás alatt. Nem hagyom, h éjszaka túl sokat cicizzen. Ezek jutottak eszembe :D
2014. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is hordozni fogom, ha igényli. :) A fiamnál későn kezdtük el a kendőzést, pedig szerette. Sokszor jól jött volna vele is az elején a kendő.

A szoptatást komolyabban veszem majd. A fiam születése előtt fel sem merült bennem, hogy van olyan, hogy nem megy a szoptatás. Kínlódtunk is sokat, bár utólag kiderült, hogy egyéb problémák miatt nem tudott szopizni a kisfiam, nem az én ügyetlenségem miatt. Ebből adódóan az első utunk a Dévényes tornászunkhoz vezet majd az újszülött babánkkal.

Nem fogok fennakadni az együtt alváson és nem várom meg, mi végkimerülök, hanem ha kell magam mellé veszem a babát.

2014. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves két válaszoló!


Milyen érdekes, hogy mennyire egymásnak ellentétes válaszokat írtatok. Különös.

Én hordozom a babámat a legelejétől, velünk alszik, rengeteget éneklek neki, mégis úgy érzem, hogy sok mindent máshogyan akarok majd csinálni a következőnél (nem azokban változtatnék, amiket felsoroltam). Valahogy megpróbálnám jobb alvónak nevelni.

2014. jan. 14. 22:47
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Megkérdezhetem, hogy miért nem ment a szoptatás?
2014. jan. 14. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:

már az elejétől kezdve velem alszik a kicsi és megpróbálom a rokonokat, barátokat is a kórházi látogatásról lebeszélni :)

ha megint nem reped meg a burok, ráveszem az orvosom, engedje úgy megszülni a babát, burkostul :)

a másodiknál is igény szerint fogok szoptatni, és nem fogok egyáltalán órát nézni, hogy mennyi idő telt el, ja és nem fogom már mérlegelni se a gyereket, hogy mennyit evett, és a fejőt se fogom használni.

a hordozást én is szorgalmasabban végzem, és bátrabban fogom hasra (és a földre) letenni a babát, és masszírozni is fogom minden fürdés előtt amikor csak kedvem tartja (mert hogy az első gyereknél ezt nem csináltam, most meg már izgága és nem marad nyugton egy percre se)

2014. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem adok majd neki cumit. Megpróbálom jó alvónak nevelni az elejétől. Ha úgy néz ki, h hasfájós, hamarabb adok neki Espumisant. Nem próbálom ki az igény szerinti szoptatást (nekünk nem jött be). A hozzátáplálást még óvatosabban fogom vhogy csinálni. Hirtelen ennyi :)
2014. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A másodikat sokat hordoztam, köztünk aludt 1 éves koráig, nem próbáltam meg sírni hagyással aludni tanítani (ennek ellenére olykor muszáj volt sírni hagynom, mert csak két kezem van, de ez nem nevelési célból meg "önállóságra szoktatásból" volt). Ha jól elvolt magában, direkt hagytam, csak akkor ültem mellé, ha igényelte. A szobatisztaságra szoktatás még előttünk van, de ezt is máshogy fogom, az elsőnél sajnos erőltettem.

Biztosan a vele született tulajdonságok is szerepet játszanak ebben, de tény, hogy a kezdeti "elkapatás" ellenére a kisebbik sokkal önállóbb és jóval kevésbé anyás, mint a nagy, akit még trenírozni próbáltam az önállóságra. Márciusban lesz 2 éves, egyedül eszik kanállal 1 éves kora óta, önállóan alszik el (a 3,5 éves nagyobbikat a mai napig altatjuk), soha nem tiltakozott, ha a nagyszülőkre volt hagyva, a szeparációs szorongás gyakorlatilag kimaradt nála. Ha lesz harmadik, biztos, hogy őt is hasonlóan fogom gondozni, de őt hagyni fogom nyöszörögni (nem sírni!) éjszaka, hátha a maratoni éjszakázásokat ezzel ki tudjuk védeni.

2014. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy dolgot talàn, kisàgyban aludna nem velünk...(aztàn kialakul majd ez is :-D )
2014. jan. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Én azért változtatnék ezeken, mivel, h köztűnk aludt így a magánéletünknek lőttek. Persze imádtam, h itt van mellettem, mert bármikor átölelhettem. Most már 2 éves, nagyon nehéz volt átszoktatni kiságyra, sőt, mai napig minden hajnalban fel kell 2 óra körül és át kell tennünk a mi ágyunkba. Dajkálni azért dajkálnám kevesebbet, mert későn tanult meg járni, majdnem 18 hónapos volt mire elindult, itt is csak azért mert már beleuntam a cipelésébe, mivel már nehéz is volt és kihasználta, h mindig arra mutatott amerre menni akart. Így könnyebb volt neki a "mozgás". Azért hagynám többször egyedül az ágyába, mert még mindig nem beszél, épphogy 1-2 szót. Mivel soha nem hagytam egyedül, nem volt miért szólni, vagy nem volt miért megprobálnia dzavakat használnia, mindig vele voltam és egy mozdulatából tudtam, h mit akar és hiába nézegetünk könyveket, bármit nagyon nehezen akar beszélni. Már 2 hete magyarázom neki, h ha szólni akar nekem, ne síkitson, hanem mondja, h anya, most már annyit mondd, h nana. Ha inni kért köhécselt, de már ezt is elmagyaráztam, h ha inni kér akkor legalább annyit mondjon, h inni, most már mondja h ninni. Szóval én ezek miatt változtatnék ezeken.
2014. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!