Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tudtad volna előre, hogy a...

Ha tudtad volna előre, hogy a gyereknevelés mennyi nyűggel jár, csináltál volna bármit másképp?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy előbb vagy épp később vállaltad volna, esetleg csak egyet, és nem többet, vagy nem akkora korkülönbséggel, stb. Tabukérdés, tudom, kíváncsi is vagyok, hányan válaszolnak őszintén...
2013. dec. 29. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent fogok másképp csinálni a kisebbik Fiamnál,mint a Nagynál. Kezdve a szoptatás,szobatisztaság,altatás...stb. Nem azért,mert nyűggel járt,hanem azért,mert tanultam a "hibáinkból".
2013. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Eloszor is ez nem nyug, max edes teher.

Masodszor pedig semmin nem valtoztattam volna, mert ha mas idoben fogannak, akkor masik sperma termekenyitett volna meg masik petet es mas genallomany alakitotta volna oket. Ekkora kockazatot meg akkor sem vallalnek, ha letezne idoutazas es egy masik korabbi bakit hozhatnek helyre... tudod:pillangoeffektus. :-)

2013. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

3 gyermekem van, 11 és 7 évesek, 3 hónapos:-)

Semmit nem csináltam volna másképp, pont azért lett a picur, mert a nagyok már nagyok és imádom a babázást, akkor is, ha éppen sír, vagy nyűgös :-) Minden percét élvezem. Vallom, hogy semmi nem történik ok nélkül.

2013. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Én másképp csináltam volna 1-2 dolgot:)

Méghozzá azt,hogy többet jártam volna el kirándulni,horgászni mielőtt megszületett a fiam.

2013. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Én igen, mégpedig min. 1 évet együtt éltem volna egy külön lakásban a párommal a gyerekek előtt.

Sajnos nekünk úgy alakult az életünk, hogy csak akkor költöztünk össze, amikor váratlanul terhes lettem (védekezés mellett), de ekkor is csak a szülőkhöz, majd elkezdtünk építkezni és csak akkor tudtunk külön összeköltözni, amikor már megszületett a nagyobbik gyerekünk.

Így tul.képpen mi sosem éltünk együtt és ebből kifolyólag nagyon sok konfliktusunk volt/van, amik talán már megoldódtak volna a gyerekek születése előtt...

2013. dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem meg igenis sok nyűg és fáradtság,azon kívül,hogy szeretem a fiam,nálunk becsúszott nem akartuk ilyen korán(21évesen),és ha tudom,hogy ennyire megbízhatatlan az óvszer egyszerre 3féle fogamzásgátlást használtam volna hogy még pár évig csak a párommal lehessek.Az biztos,hogy a másodiknál előre látóbbak vagyunk,és biztosan nem lesz kis korkülönbség(bár ha most terhes lennék már 3,5 év lenne köztük).Ettől függetlenül nem bánt,hogy nem lehet mindig bulizni,ami zavar a kevés alvás,és a dackorszak.
2013. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem vállaltam volna ilyen hamar a kistesót. A naggyal élveztem a babázást, a kicsi születése után csak túl akartam élni a babakort. Jó lett volna vele is élvezni az első hónapokat, többet kettesben lenni vele.
2013. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen, korábban vállaltam volna a lányomat (még csak ő van egyedül). Nem vacakoltam volna az egyetemmel eleve. Ma már nagycsaládos ember lehetnék. 3 gyereket szeretnénk de nagyobb korkülönbséggel (4-6 év). Most 26 éves vagyok. És még nagyon nem vagyok felkészülve a másodikra.
2013. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Mégis miért pontoztatok le?? mert fiatal anyuka vagyok? szánalmasak vagytok
2013. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is nagyon köszönöm mindenki válaszát, én mindenkinek zöldet adtam, hiszen mindenki a saját érzéseit, véleményét osztotta meg, és ezt tiszteletben tartom. Kíváncsi voltam nagyon, mert én bizony megszenvedek most a babázással, pedig már kétszeres anyuka vagyok. A nagyobbik fiam 4 éves lesz, a kisebb 15 hónapos. Mindkét lurkó rendkívül eleven, és elég nehezek a mindennapok. Ahogy az egyik válaszoló írta, én is a túlélésre játszok sokszor, pedig az első gyereknél jobban tudtam élvezni a dolgot (1-2 hónap után). Most viszont úgy érzem, egyikőjükre sincs elég időm, türelmem, és ha csúnya szó ha nem, van, hogy nem csak édes tehernek, hanem nyűgnek érzem az egészet. A kicsi a mai napig nem aludt még át egy éjszakát, a nagy napközben végig pörög, és a kicsi is állandóan igényelne engem. Imádják egymást, de még nem játszanak el együtt, elmenni velük valahova kész katasztrófa.. Szóval amit én (is) változtatnék, hogy nem ilyen korkülönbséggel vállaltam volna őket, most csak abban bízom, talán 1 év múlva már könnyebb lesz.
2013. dec. 30. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!