Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8-9 hónapos babátok hányszor...

8-9 hónapos babátok hányszor eszik és milyen időközönként egy nap és mit? Az alma-krumpli főzeléknek számít és lehet főétkezés?

Figyelt kérdés

tegnapi napunk:tudom, nem valami ideális a szopik szempontjából...

reggelire: gyümis műzlit kap vagy kekszes gyümit.

tízórai: szopi (nálunk ez most így alakult ki)

12.00: alma-krumpli vagy egyéb főzelék

15.00:szopi

17.00: gyümi

19.00: kicsi gyümi vagy maradék főzelék

20.45: szopi (alvás utána)

egyszer kel este kb:3.00:szopi


2014. ápr. 14. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a szopi szempontjából, gacsak nem akarid direkt hanar elválasztani.

A 17 és 19 órás helyett 18 kor próbálnám, úgy túl ritka?

2014. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy átlag nap:

7 fél 8: tápszer 200 ml

10 óra: gyümölcs/tejpép/joghurt/túró

1 óra: főzelék

4 óra: főzelék/tejpép

7 óra tápszer 260 ml

Éjszaka nem kell enni egész pici kora óta. Közben rengeteg teát megiszik egy nap (mást nem hajlandó). Örülnék neki ha enne még többször tápszert de valamikor még reggelire sem fogadja el :(

2014. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nálunk hasonló a helyzet mint a második válaszolónál!

Sajna nekem is nagyon nehezen issza már meg a tápszert, főleg reggel.

Egy napunk:

06:30 körül reggeli - kb. 120 ml tápszer (jó esetben!)

10:00 körül tízórai - gyümölcs keksszel

13:00 körül ebéd - zöldség+husi

16:00 körül uzsonna - tejpép gyümölccsel

19:45 körül vacsora - tápszer, kb. 210 ml

éjjel már nem eszik, 9 hónapos!

2014. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. igen én szeretném lassan leválasztani. szerencsére nagyon sok és jó tejem van, így 8 hónaposan már 74 cm és 10,5 kg. és most már kezd megviselni a szoptatás. mivel ilyen jók a méretei úgy vagyok vele, hogy ő kihozta már az anyatejből amit lehetett...de persze csak szép lassan kezdek neki.a 19.00-ás evés tényleg csak mutatóba van, mert akkor vacsizunk mi is (mivel a férjem csak ilyenkor ér haza a munkából) és hogy velünk egyen ő is ezért van, de majd még dolgozom ezen az etetési renden
2014. ápr. 15. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:

szia

nekünk igy néz ki.reggeli ébredésnél 8körül tej,délelött gyümölcs(johurttal mostanában,vagy pici kekszet teszek bele)

ebéd 13 körül ez már rendes nagy adag főzelék.(én az alma,krumpli mellé már husit is tennék)uzsonna gyümölcs,-ha mi vacsizunk,kap egy kis kiflicsücsköt-és elalvás elött tej.mennyiséget nem tudok,de elég nagy adagokat eszik,többet ,mint amennyit a dokinéni mondott.nagy műzlis tálban készitem.ja-és sajna éjjel nekem is szopizik egyszer.próbálom tolni...de nem olyan egyszerű.remélem segitettem

2014. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk így néz ki egy nap:

reggeli 9kor: 240 ml tápszer

tízórai 12kor: 1 üveg gyümölcs

ebéd 15kor: főzelék (mennyiségre több mint egy üveg)

uzsonna 18kor: joghurt

vacsora 20kor: 240 ml tápszer

2014. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. lemaradt, hogy jövő héten lesz 9 hónapos
2014. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hónapos kislány étrendje:

-reggeli : 200 milli tápszer (sajnos nálunk is nyögvenyelősen megy a tápszer, az utolsó harmadot rettentő lassan issza meg)

-tízórai: 100 gramm gyümölcs 100 gramm sinlac pépbe keverve

-ebéd: egy üveg husis főzelék (hippből ennyi, ha univert kap, ami kisebb kiszerelésű, akkor dúsítom pici sinlaccal)

-uzsi: egy üveg gyümölcs

-vacsi: 200 milli tápszer

2014. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönök minden választ. kicsit lusta voltam eddig, mivel volt tejem, az tűnt a legegyszerűbbnek, ha megszoptatom és nem nagyon alakult ki rendes evési rend. ezért nem is voltam biztos benne, hogy most akkor mikor mit és mennyit kéne neki kapnia. a válaszaitok nagyon jó iránymutatók nekem.
2014. ápr. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!