Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8-9 hónapos babátok, mennyit...

8-9 hónapos babátok, mennyit szopizik még? Mennyi szilárd ételt kap mellette?

Figyelt kérdés
8 hós múlt a babám, keveset eszik, és sűrűn szopik, inkább csak iszik. Már úgy érzem nagyon kevés a tejem, de Ő ragaszkodik a cicihez....Csak anyatejjel már nem tudom jóllakatni,csak az evések között szopizik. Nem akarom abbahagyni még a szoptatást, de félek, hogy ha már nagyon kevés a tej, és mindig cicire teszem,azzal csak ártok neki. Abban bízok, h ha tényleg nem lesz elég még inni sem, akkor saját magától fogja abbahagyni! Kinél,hogy volt az elválasztás?
2014. ápr. 22. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyan még csak 7,5 hónapos, de mi is kínlódunk...

Gyümölcsből szépen eszik, de főzeléket keveset eszik. Tápszert és tejpépet egyáltalán nem. Én is nagyon tanácstalan vagyok, az előző két gyerekemmel szépen haladt a hozzátáplálás és 9,5 hónaposan hagyta el mindkettő a szopizást.

Nálatok talán az lenne a megoldás, hogy ne két étkezés között adj cicit, hanem rögtön evés után, így a következő étkezésre talán megéhezik jobban. Ártani biztosan nem ártasz vele, csak egy kicsit lassan halad az elválasztás.

2014. ápr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi!Igazad van, vhogy csökkentenem kell az állandó cicizések számát, mivel nem is lakik jól vele.....az a baj, h nem iszik, néha pár korty vizet, így folyadékként csak az anyatej szolgál! Tegnap viszont már hiába szopott sűrűn, 20 ml tápszert beszivogatott saját magának, mert nagyon szomjas/éhes volt.Vagyis tényleg kevés a tej, remélem ha rászorul, elveszi a tápszert is, aminek nem örülök, de már nem tudok több tejet magamból kicsikarni....
2014. ápr. 23. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!