Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mindent megeszik, minden...

Mindent megeszik, minden mennyiségben, ez nem baj, ugye?

Figyelt kérdés
6 hónapos, 3 hete kezdtük a hozzátáplálást, mert csökkent a tejem mennyisége és inkább ez, mint a tápszer, a védőnő szerint megérett rá. Fokozatosan adtam neki 1-2 napig a szokásos dolgokat, de akármit adok, megeszi, nem reklamál semmi miatt. Egy hét alatt annyira sokat evett, hogy tízóraira már nem kér tejet a gyümölcs mellé. Most kezdtük az ebédet, 3 hét után, de ebből is nagyon sokat tud enni. Minden ízlik neki. 3-4 hét alatt két étkezést kiváltani... nem túl gyors ez? Fogjam vissza? Vagy, ha jól esik neki, akkor nem kell korlátoznom? Azt hittem, ez egy hosszabb folyamat, kicsit meg vagyok lepődve.
2014. máj. 6. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem küszködik, nem fáj a hasa akkor miért fognád vissza? Sokan hidd el örülnének ha ilyen jó étvágyú gyereke lenne. :) Ügyes babád van :) Csak így tovább. :)
2014. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is így volt, de ő azért 1 órával étkezé után általában követelte az anyatejet :) Én 6,5-7 hónaposan váltottam ki két szopcsit (tízóraira gyümölcsöt kapott + néha anyatejet, ebédre főzeléket + ritkábban anyatejet mellé), de így is maradtunk 11 hós koráig, amikor a vacsora után kapott kicsi tejpépet. 11,5 hósan bevezettük a szoptatás utáni reggelit. Az uzsonna maradt legtovább tisztán anyatej, azt 12 hósan kellett kipótolni. 1 évesen még volt 3-4 nappali és egy éjszakai szoptatás.
2014. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom anno a tízórait 1 hét alatt kiváltotta. Konkrétan nem óhajtotta a tápszert elfogadni, csinálhattam bármit.

Az ebéd már 2,5 hétbe került, de az uzsonna is 1 hét alatt megvolt.

2014. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az én kislányom isilyen!Minden tetszik neki. mi kiváltottuk az ebédet meg lassan a tizórait is. Olyan jókat eszik. Mondjuk mi 5hósan kezdtük a hozzátáplálást most 6,5hos
2015. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!