Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ráérünk még a darabos étellel?

Ráérünk még a darabos étellel?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám, két foga van alul. Az a helyzet, hogy visszautasítja a darabos ételeket. Olyannyira, hogy ha a tejpépjében véletlenül marad egy pici sűrűbb "gombóc", attól is öklendezni kezd. Minden ételét leturmixolom, mert amikor próbálkozunk a kis darabkákkal, akkor azokat mindig kitolja a nyelvével, vagy öklendezni kezd tőle. Bármennyire éhes, inkább nem eszik, ha nem "sima" az étele. Sok gyerek ilyenkor már vígan rágcsál. Hát ő nem. Rágcsál, de nem ételeket. Szokott kapni a kezébe kekszet, újabban a szájába is veszi, de amit a keksz mállani kezd a szájában, kezdődik az öklendezés. Főtt sárgarépát adnék neki legközelebb, hátha az tetszeni fog neki.


Meddig nem vagyunk elkésve a rágással? Ilyen kérdésben jártas anyukák, elmesélnétek a tapasztalataitokat?


2014. máj. 12. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Lányom egy éves volt, mikor elkezdte enni a darabos ételeket is. Nem vagy elkésve semmivel. Bízd rá, mindennek eljön az ideje.
2014. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha csak magunkat olvasnám :) Kislányom most 8 hónapos, a hozzátáplálás kezdetén olyannyira visszautasította a legkisebb darabkákat, hogy nem volt elég a banánt villával összetörni, sőt, a reszelt almától is öklendezett, pürésítenem, pépesítenem kellett/kell mindent. Azóta kicsit jobb a helyzet ugyan, próbálkozunk, mostmár keksszel, kiflivel, kis falat ezzel-azzal, hogy ráérezzez a rágás ízére :) Néha még mindig öklendezik, de már nem automatikusan, ha berakok valami darabkásat a szájába, amit amúgy ő kuncsorog ki a kezemből. Neki mondjuk most jön a 4. foga, szóval harapni már tud, ezért vigyáznom is kell, mert elég nagyokat tud harapni a kifliből. Persze nekem is fura ez a darabkafóbia, főleg a nagylányom után, aki már 6 hónaposan a vasszöget is megette turmixolás nélkül, neki sose kellett sokat pampucolni a kajával, ő valahogy már az elejétől simán elfogadott mindent, ha pépes volt ha darabos, sose öklendezett semmitől. Ez van, minden gyerek más, először azt hittem vele van baj, de úgy látom, más is küzd :)
2014. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az én kislányom egyelőre csak engem szeret itt-ott megharapni a két fogával. :-)


Egyébként nekem is van "darabkafóbiám", pedig én már elég idős vagyok, de ha pl. teában megérzek egy kis citromrostot, akkor egy pillanatra nekem is kigúvad a szemem. Tehát ha nem számítok darabkára, akkor szarul esik, hogy mégis van. De ha eleve meg kell rágnom valamit, akkor természetesen nem gond a "darabkanyelés". Szép napot Nektek!

2014. máj. 13. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!