Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy szoktattátok rá...

Kittyke123 kérdése:

Ti hogy szoktattátok rá babátokat a darabos kajára?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves múlt és nem tudja megenni a darabos kaját, öklődteti őt. Tegnap tejberizst csináltam neki, nem kellett, ma zabpehelykását főztem neki (dm-ben vettem direkt apróbb szemű zabpelyhet!), perszehogy nem kellett neki az sem. Olyan cirkuszt levág, hogy eszem megáll. Hogy szoktassam rá?? Kiskorától kezdve pépesítettem neki az ételeket, mixerrel, lehet ott rontottam el?? Nem tudom mit csináljak, hogy megegye a darabos ételeket is! Bezzeg ha piskótát adok a kezébe, azt elmajszolja és nem öklődteti...
2014. ápr. 30. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószinüleg ott rontottad el, hogy mindig turmixoltad. Én 7,5 hónapos korától kezdve adok a a babámnak darabosabb ételt, pl rizst, vagy a répát is csak kanállal törtem össze. Persze ő is öklendezett az első pár alkalommal, idő kellett mire megszokta. Most pár nap híján 9 hónapos, és szépen eszi a darabos ételeket, egyáltalán nem öklendezik már tőle. Csak nyammogja a másfél fogával, aztán lenyeli. Cukifalatom!
2014. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs véletlenül nagyobbacska gyerek a közelben? Akivel fél napokat is eljátszhat a kisfiad. A gyerekek remekül tudják egymást tanítani, hátha sikerülne.


Valószínűleg tényleg a mixelés lehet a baj. Soha nem adtál neki pl. kenyeret? Soha nem akar a ti ennivalótokból enni? Az én 10 hónaposom mindig a miénkből kuncsorog. Az jobban csúszik, mint a bébiétel.

2014. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm... ha tudtam volna, biztos nem igy csináltam volna! Es nekunk meg már 6 fogacskánk van és akkor se sikerül...
2014. ápr. 30. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is sokàig tartott.Èn is turmixoltam sokàig.Most meg màr csaka darabosat eszi meg.Fözelèk,vagy levest csak pàr kanàllal eszik.De àltalàban csak úgy fogadja el sokszor,ha a sajàt kezèben van.Mèg most is azt csinàlja hogy vàlogat az evõezközök közül.Van hogy kanàllal eszi meg a darabosat,van hogy villàval.DE az enyèm sem ette meg azt ami pèpes de darabos is.Vagy csak pèpes,vagy csak darabos.Próbàld neki sült krumplival,virslivel,palacsinàval,rèpàval.Tudom nem a legegèszsègesebbek,de nàlunk ezeket ette elöször ami darabos.A rèpàt a mai napig egybe kell megföznöm,ès egèszbe kezèböl eszi meg.Virslit,krumplit is.Most 16hós.
2014. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
az én lányom si egy éves,de változó,h.megeszi-e a darabosat. ma a joghurtból pl. kiköpte a barackdarabot,de a kenyérfalatok nagyon csúsztak. megeszi a rakott zöldbabból a darált húst,de a levesből kiköpi a krumplit. sőt,van,h. csak minden második falatnál köpi ki a darabot... szóval szerintem ez egyfajta hangulat kérdése is nála.
2014. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi előbb utóbb kelleni fog neki :)

Hidd el nemsokára az fogja érdekelni te mit eszel és ott lehet a turmixolt kaja akkor is a tiédet fogja enni.

Főzd jobban szét a kaját, vagy hamár a piskóta annyira megy, akkor pici darabokra törve add pl joghurtba hátha megeszi.

Nem akar rágni szeritnem, a piskótát meg végülis elszopogatja.

Én amúgy egyik napról a másikra már nem pürésítettem annyira és nem volt gond, aztán nem ette a darabost, megint pürésítettem, szóval így eltelt egy kis idő aztán már az kellett amit én eszem, mindegy milyen húsdarabok vannak a kajába :)

2014. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!