Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 hónaposan még mi a "tiltóli...

13 hónaposan még mi a "tiltólistás"?

Figyelt kérdés

Mindent eszik a fiam szerencsére, de arra lennék kíváncsi, mit ne adjak még semmiképpen.

Tejet ugye nem kap, meg azt tudom, hogy mogyoróféléket sem szabad még.

Na és epret pl? A védőnő szerint "hámozzam le a magjait", és úgy adhatom, ha nagyon akarom, de inkább ne is adjak még.


2014. máj. 18. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Epret, málnát, gombát, tojásfehérjét én csak 15 hónaposan adtam, de elvileg lehet már.
2014. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tejterméket miért nem adod? A kisfiam már ilyenkor kapott joghurtot, kakaót, túrórúdit stb. Eper, málna, mogyoró, gomba kivételével szinte mindent kóstoltattam és adtam neki, amit megevett.
2014. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gomba, mogyor...ezeket nem adtam. Minden mast mar kapott!

Tejtermekbol is mindent kaphat, meg a tojast is kaphatja mar, feherjet, sargajat is.

Egyedul a dio, mak, mogyoro, gomba az ami meg tiltott.

2014. máj. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
mindent kapott, egesz mogyorot, diot nem, es talan a mezzel vartam meg!
2014. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha félreérthetően írtam. Mindenféle tejterméket kap, csak konkrétan tejet nem.

Azt sem tudom, mikortól adjak, mert most 2-3 éves korig nem ajánlják, de szinte mindenki bevezeti korábban.

Tojást kap már.


És a tejitaljába (Milumil) keverhetek kakaóport?

2014. máj. 18. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jo nagy hulyeseg a tojasfeherje bevezetese 15 honaposan! Csak megemlitenem, hogy az oltasban, amit 15 hosan kapnak, van tojasfeherje es addigra ki kell derulni, hogy allergias-e ra, kulonben nagy bajok lehetnek belole.


Az eperrel, mogyoroval, gombaval tenyleg varj meg, nem fog lemaradni semmirol, ha csak 2-3 evesen kapja meg ezeket.

2014. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És diót adhatok neki?
2014. máj. 18. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eper is es a mez is bevezetheto 12honapos kortol vagy aki felosebb annak is mar mafel eves kortol!

Mogyoro, dio, mak, gomba ezeket nem ajanljak.

Tejet nyugodtan adhatsz mar neki. Ha nem vagy ellene a cukrosabb dolgoknak, akkor igen tehetsz a tejitalaba is kakaoport. En is kripobaltam de az nem jott ugy bw neki. A sima tejet kevertem meg kakaonak. Es ugy szereti nagyon.

Tojasokat igy van mar ilyenkor kell adni.

Nem osszetvesztendo a tulzott feltes a normalis taplalkozas megvonasaval.

2014. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!