Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha annyira jó minőségűek a...

Ha annyira jó minőségűek a tápszerek, akkor miért ajánlott a tápszeres babákat már 4 hónaposan hozzátáplálni, és az anyatejeseket csak 6 hónaposan?

Figyelt kérdés
tápszer

2014. márc. 12. 07:52
 1/7 Julie S ***** válasza:
18%
Hát talán, mert mégsem annyira tökéletesek a tápszerek?! :)
2014. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezen még nem gondolkoztam, pedig okos kérdés.
2014. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én ezt találtam erről:


Az anyatej teljes hiányában a tápszer adása indokolt, és nagyon fontos. Viszont mivel a tápszer eleve egy állati eredetű fehérje, a baba gyomrának idegen anyag, még akkor is, ha igyekeznek az anyatejhez nagyon hasonlóvá tenni ezeket a porokat, de ezáltal a tápszeres baba gyomra hamarabb kénytelen felkészülni az idegen táplálék befogadására. Ezeknek a csecsemőknek már 4 hónapos korban szokta a védőnő javasolni az első falatok adását és fokozatos szoktatását.


Azonban ettől még a tápszer teljesen tökéletes a baba táplálásra, ha egyszer nincs (vagy nincs elég) tej. Semmi különbség nincs sem akkor sem később az anyatejes illetve tápszeres gyerekek között. Nem igazán értem, hogy mire jó ez a kötözködés már megint. Netán szerinted az a baba, akinek valami okból nem jut anyatej, haljon éhen?

2014. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert a tápszer megedzi a gyomrukat, előbb készen áll rá a szervezetük. Ne kombinálj, könyörgöm, mert szánalmas.
2014. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kötekedés miatt kérdezem, csak kíváncsi voltam a válaszra. Nyilván az éhenhalásnál jobb a tápszer. És a vizezett tejnél is jobb a tápszer.
2014. márc. 12. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
tipikus vitaindító...
2014. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Most nem azért, de szerintem ez egy teljesen normális kérdés. Én nem érzem, hogy vitát akart indítani a kérdező, ha mégis, abban sem találok semmi rosszat, lehet a különböző - NORMÁLIS - véleményekből tanulni. Egyébként a választ nem tudom :)
2014. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!