Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki 2-3 hónaposan kezdte a...

Aki 2-3 hónaposan kezdte a hozzá táplálást, hogyan kezdtétek el, volt valami nehézség?

Figyelt kérdés
Igazából minden tapasztalat érdekel ami ezzel kapcsolatos. Arra nem vagyok kíváncsi, hogy a tápszer jobb a babának. Tejem nincs elég hiába szeretnék szoptatni én is tudom, hogy az a legjobb, de ha nem megy akkor nem megy.

#korai táplálás
2014. febr. 25. 10:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Lehet hogy nem vagy rá kiváncsi, de egy 2-3 hónapos baba gyomra még nem elég fejlett ahhoz hogy gyümölcsöt, zöldséget és egyebeket emésszen meg. A hozzátáplálás legkorábban 4 hónapos kortól ajánlott, gyűjts infókat orvostoktól, védőnőktől, könnyvekből stb...
2014. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
hacsak nem orvos javasolja nagyon nem ajánlotT. Nekem egyik ismerösömnek 2,5 hóaposan kellett elkezdeni mert minden tápszertöl hányt és vészesen kezdett kiszáradni és fogyni a baba. Neki csak ez segitett de fel is készitették rá hogy igy angyobb az esél az allergiára, késöbbi gyomror problémára. sajnos igazuk is lett. mOst 4 évs a kislány és komoly diéta mellett étkezhet cak remélhetöleg kinövi majd, de van amit már most tudnak hogy nem fog kinöni soha. Náluk csak ez volt az egy megoldás. Minden más esetben igenis a tápszer kell mert az emésztörendszere még nem érett a szilárd tápláléra. Sok tanulmány is van erröl, ennek nézz utána és ugy dönts a szerint amit te alegjobbnak tartasz. Sajnos sok veszélye van a túl korai hozzátáplálának. MI a problémád a tápszerrel egyébként?
2014. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat és, hogy ezt is elmondtátok, de valóban nem igazán "érdekelnek". Az én időmben (26éve) még más volt a módi, 2-3 hónaposan már simán elkezdődött a hozzátáplálás, több korombelivel is beszéltem akiknél hozzám hasonlóan már ilyen korán megkezdődött a hozzátáplálás, és kutya bajuk, nekem sincs semmi bajom,tíz évente egyszer vagyok beteg, nem vagyok elhízva stb. Második válaszoló, nem győztél meg róla, hogy a kislány emésztési problémája a korai hozzátáplálásnak köszönhető. Már korábban is volt emésztési gondja hisz már az sem normális, hogy a tápszereket kihányja. Az én babám egyébként nagyrészt anyatejes maradna még 1-2 hónapig, és közben kapna kiegészítésként gyümölcsöket.
2014. febr. 25. 10:44
 4/24 A kérdező kommentje:
Annyi bajom van csak a tápszerrel, hogy fölöslegesnek tartom, van tejem, de fogyóban van, és mivel se cumit se cumisüveget nem fogad el a babám ezért nem akarom most cumisüvegre szoktatni , hogy aztán 2 hónap múlva így is úgy is elkezdjem hozzátáplálni. Félek, hogy leszokik a cicizésről is és egyáltalán nem lesz tejem, de még a cumira is rászokok. Röviden ennyi. Nem szeretnék neki tápszert adni, én jobbnak látom ha hozzátáplálom.
2014. febr. 25. 10:48
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Nekem több ismerősöm is ezt a nézetet vallotta mint te. Egy részük ugyanúgy táplálta őket hozzá mintha 4 (6) hónapos lenne a baba, tehát alma, krumpli, sütőtök stb. De van olyan anyuka ismerősöm, aki darakását főzött és azt adta hónapokig a babának. Nehézség: hasfájósak voltak a babák sokáig és állandóan ment a harc a kakiért. Már mind elmúltak 10 évesek, és mindegyikükbe úgy kell beleimádkozni az ételt, mert nincs étvágyuk és mág mindig rengeteget fáj a hasuk. Nem mondom, hogy ezért, de elgondolkodtató, hogy tizennéhány gyerekből mind így járt. Egyébként persze, minden felnőtt makkegészséges, mert mondjuk nem merik elmondani, hogy ibs-től szenvednek, vagy nem is tudnak róla esetleg, hogy cukorbetegek vagy ir-esek, és még lehetne sorolni, jah és egy túlsúlyos felnőtt sincs hazánkban. De nagy butaságra készülsz. Mondd már el mi a baj a tápszerrel?
2014. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Akkor add úgy a tápszert, ahogy a többi ételt adnád, kanállal vagy pohárból.
2014. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
a tej alapú táplálék 1 éves korig ajánlott. Én 29 vagyok és már abban az idöben is volt tápszer csak nem ennyiféle és nem ilyen antiallergén, bizonyitott tény a korai hizzátáplálás miatt van a sok anyagcserezavar, étel allergia és intolerancia. Attól hogy elkzded 1-2 hónap mulva ahozzátáplálást még kell tej is, ha nem lesz egyáltalán tejed akkor is kell valami tej alapú táplálék nem elég a szilárd étel. De ezeket majd ugyis el fogják mondani neked a szakemberek.
2014. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Komolyan olyan nagy kérés, hogy a kérdésre válaszoljatok?! Mi így döntöttünk, én így szeretném, ha van itt még egy ilyen anyuka akkor az ő válaszára lennék kíváncsi. Tudom, ismerem a ti álláspontotokat is hisz a csapból is ez folyik, de 5 év múlva majd megint más jön divatba.
2014. febr. 25. 11:12
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Azt azért kétlem, mert 11 éve is min. féléves korig az anyatejes táplálást javasolták, sőt megkérdeztem anyum, és mondta, hogy anno csak a tápszereseket kezdték korábban (3-4 hónaposan) hozzátáplálni, az anyatejeseket nem. Szóval nincs igazad ebben. De én nem is akarlak lebeszélni, úgyis látni fogod magadtól az emésztetlen dolgokat a pelusban, talán ez majd elgondolkodtat. Amúgy én sem vagyok tápszer párti, de ebben az esetben jobb döntés lenne.
2014. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
szerintem nincs itt olyan szülő aki ilyen korán elkezdte a hozzátáplálást. na és ha nem lenne egyáltalán tejed már a kezdetektől akkor is egyből a hozzátáplálást választottad volna a tápszer helyett?
2014. febr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!