Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell pontosan kiszámoln...

Hogyan kell pontosan kiszámolni, mekkora mennyiségekre van szüksége egy-egy étkezéskor?

Figyelt kérdés
Kisfiam mindent megeszik, amit adok neki, akármekkora mennyiségben, már kezdek aggódni. Most 6.5 hónapos. Szeretném korrektül kiszámolni, valójában mekkora adagokra van szüksége.
2014. máj. 22. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ne tedd. egy babát nem lehet túletetni. ha nem jön ki belőle, amit megeszik, akkor minden rendben van. addig etesd, amíg enni kér és olyan sűrűn, ahányszor megéhezik. hány centi, hány kg?
2014. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyit adj neki amennyit egyszerre megeszik!

180-250 mili között normális, de ha 300 milit eszik meg dincs baj. A fiam ennyiket eszik, s még utánna szopik, mert nem iszik meg sajnos semmit se cumisüvegből, se pohárból.

2014. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
8.5kg és 70 centi. De egy fél éves babának nem sok ez? Csináltam főzelékszerűséget egy krumpliból, fél sárgarépából és egy almából. Nem néztem a milit, de egy teli baba kistányér lett. És nyomtalanul betolta és utána még ivott is rá. Meglepődtem. Eddig csak eszegetett, de most jutottunk oda, amit a könyvekben is olvastam, hogy ha nem allergiás semmire, egyen, amennyit akar. Nekem ez elég soknak tűnt. De akkor ezek szerint nem az.
2014. máj. 22. 10:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig anyatejes volt, 3 hete eszeget.
2014. máj. 22. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is bizz a babadban, erzi mennyit kell ennie. Orulj neki hogy jo etvagya van. Most ugyis abban a korban van hogy elkezd majd kuszni maszni folyton mozogni. A masodik felevben a sulynovekedesuk altalaban ugyis lelassul.
2014. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem sok amit eszik!

Pl. Uzsonnára 1 banán+2 alma le turmixolva annyi, mint egy üveges babykaja, vagyis 190 mili.


1 burgonya, 1 répa, 1 győkér, 1 kis darab zeller le turmixolva egy adag , vagyis egy üvegnyi bébiétel!

2014. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!