Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor érdemes elkezdeni az...

Mikor érdemes elkezdeni az ételeket? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz 4 hónapos a kislányom, és én szeretném elkezdeni... de érdekelne mik a tapasztalatok?


Na meg nagyon nehezen kakil, Volt vki akinek segített az új élet bevezetése a kakiláson?


Mivel kezdtétek? Hogyan csináltátok?


Védőnő ebbe mennyire szólhat bele?


2014. máj. 30. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi... kimaradt a bevezetni!!
2014. máj. 30. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 4 hósan kezdtem el a hozzátáplálást. Előtte csak szoptattam és addig nem is volt semmi baj a kakival, viszont nálunk a szilárd étel bevezetése székrekedést okozott. Ki kell tapasztalni, hogy melyik gyümölcs vagy zöldség hajtja és melyik nem. Pl nálunk a répa a banán és a rizs a mumus ami a mai napig szorulást okoz. Viszont a narancs és a mandarin meghajtja annyira hogy ne kelljen erőlködnie.

Mi almával kezdtük, első nap 1 kanál almalé második nap 3 kanál és fokozatosan mindíg több kb 1 hétig aztán jöhet a pépes része szintén fokozatosan.

Védőnő inkább tanácsot szokott adni és elmondja, hogy mit mikortól adhatsz.

2014. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ :D


hát én is szoptatom, de sajnos egyre több tápszert kap, először csak este kapott kis pótlást kb 2 hete... de vmiért egyre kevésbé fogadja el a cicit... reggel cicizik csak rendesen, a többit sosem tudni, mindig ahogy épp kedve van!


És azt veszem észre, hogy nagyon érdeklődik a kaja iránt, vagyis abból gondolom, hogy ha látja, hogy kenyeret vagy vmit ezek akkor ő is úgy csinál mintha rágna... lehet csak véletlen, de lehet nem!

2014. máj. 30. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:

30 évvel ezelőtti módi szerint 3 hónaposan adtam neki almát. Csak szopott és ebédre kapott először almát, majd körtét, szilvát, tököt ami éppen termett a kertben. 5 hónaposan marhapörkölt levét kóstolta, mert addig üvöltött, amíg meg nem kóstolhatta, amit mi eszünk. Mindig adtam a kezébe 1 kiskanalat, 8 hónapos korára sikerült a szájába is rakni az ételből, de 13 hónapos korára egyedül evett. Most 15 hónapos és nem főzök neki külön, és nem lesz a konyhában minden maszatos.


A védőnőm azt mondta a korai mellétáplálásra, hogy nem javasolhat mást mind ami az aktuálisan elfogadott, de az aktuális 3-4 évente változik. :)

Szerintem a 30 évvel ezelőtti egy kipróbált, és bevált módszer. Kérdezd meg anyukádat, ő mit adott neked.

2014. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok! Nem véletlen az én kislányom is mikor látta hogy eszünk próbált utánpzni minket úgy csinált mintha rágna.

Nagyon sok hozzátáplálási táblázat van fenn a neten. Nekünk ez vált be:

[link]

2014. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!