Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírná nekem valaki, úgymond...

Leírná nekem valaki, úgymond pontról pontra, hogy kezdte el a babáját kóstoltatni?

Figyelt kérdés

Arra lennék igazából kiváncsi, hogy mivel kezdtétek, mennyit és mikor kapott, meddig adtátok neki ugyanazt a fajtát?

Kislányom 3,5 hónapos, tápszeres, szeretnék neki új ízeket megmutatni már. Az anyukámék hoztak külföldről Hipp bébiételeket/italokat, amik 4 hós kortól vannak, van közte: alma, sárgarépa, barack, krumpli-répa, az italok is mind gyümölcsösek, édeskömény-alma.

Szerintetek?

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!


2014. máj. 31. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

4 hósan kezdtük 3 kanál hipp almalével, de nem jött be túlzottan, fintorgott tőle a lányom, így hagytam picit a dolgot. egy hét múlva kapott 3 kanálnyi almapürét, ez sem nyerte el a tetszését, de azért megette. másnap is kapott pár kanállal, továbbra is megeszegette, de nem volt nagy sikere.

egy hét múlva kapott sütőtökpürét, szintén 3 kanállal, na ennek hatalmas sikere volt :) mivel nem volt tőle pocifájás, így másnap már megevett 50 grammot.

a sütőtök után jött a barack, krumpli, répa, 1-1 hét eltéréssel, mindegyiket 3 kanálnyival kezdtük.

2014. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát nagyon kíváncsi vagyok,hogy az én csemetémnek,hogy fog tetszeni :) almalevet(innivaló) már kapott üvegből de vagy nem tetszett neki vagy nem tudta szívni rendesen az üvegből mert ez már eggyel nagyobb cumi volt :)

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél! :)

2014. máj. 31. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit, örülök, hogy segítettem kicsit.

Egyébként az én lányom a mai napig nem kedveli az almát túlzottan, önmagában nem eszi meg, csak akkor, ha valamivel (barack, sütőtök, banán) keverve van.

A sütőtök és az őszibarack sokkal jobban ízlett neki, azokat egyből szerette.

Teljes étkezést 6 hónaposan váltottunk ki először, 7 hónaposan már kettőt, 8,5 hónapos korától pedig már hármat, reggel és este tápszert kap, és a közti étkezések gyümölcs/főzelék/sinlac.


Egyébként van olyan baba, aki még 4 hónaposan nem érett a hozzátáplálásra, nincs ezzel sem semmi baj, ha nagyon nem megy, akkor várj 1-2 hetet és utána próbáld újra.:)

2014. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én is 4 hónaposan, szintén tápszeres babánál. főzelék nem csúszott, gyümölccsel kezdtünk. egyszerre 2-3 kanálnál nem több, ha annyit se fogadott el, nem erőltettem. egyféle ízt min 3 napig adtam, h biztosan kijöjjön és számomra is beazonosítható legyen, ha allergiás/érzékeny vmire. pár hét múlva bevezettem a főzeléket, de az első időkben még csak egy hozzátáplásás volt, tehát v főzeléket v gyü,ölcsöt kapott, mindegyiket az annak megfelelelő időben (főzelék ebédidő. gyümölcs tízórai v uzsonna tájban). az én babám már elmúlt 7 hónapos, mire ki tudtam váltani egy étkezést. ez az ebéd volt, főzelékkel. főzelékben először célszerű burgonya+zöldség kombót adni, ha te főzöd, 2/3 arányban legyen benne a krumpli és 1/3 a zöldség. az általad leírt ételféleségek mind mehetnek a kezdetektől fogva. az én babám se egy alma fan, ezért kezdtünk barackkal :)
2014. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm, ezek nagyon klassz válaszok! Még egy kérdés: ugye Hipp-be vannak ilyen pici üvegesek, általában gyümölcsösek. Ha azt felbontom, akk egy napig áll el hűtőben tudtommal.

Mondjuk reggel kap tápszert, 10 órai tájba adhatok neki 1-2 kanál almát meg délután is pl?

Ne haragudjatok ha butának vagy primitívnek tűnök, de első baba és jót akarok neki. :) köszi

2014. máj. 31. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Az üvegesek elállnak hűtőben 2-3 napig, én is úgy adogattam a babámnak, a maradékot pedig megettem én :)

Szerintem adhatsz neki délutánonként is, bár én először a tízórait váltottam ki, délelőtt kapott mindig gyümölcsöt/főzeléket, délután már nem nagyon adtam neki.

2014. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem ráérzek majd a dolgokra :)
2014. máj. 31. 12:49
 8/12 anonim ***** válasza:
van, amelyik 1 van amelyik 3 napig áll el felbontás után, melegítés nélkül a hűtőben. rá van írva az üvegre, mindenképp azt kövesd, szerintem. én csak napi egyszer adtam még 4 hónaposan, de szerintem az se baj, ha többször kínálod, úgyis meglátod majd, hogyan fogadja. nekem a védőnő javasolta ezt a rendszert (főzelék ebédre, gyümölcs tízóraira v uzsonnára) és megfogadtam, mert nagyon szimpatikusnak és jónak találtam, h rávezeti a felnőttkori étkezés sorrendjére, ritmusára, egyfajta rendszert tart. mert hát végülis mi sem eszünk délelőtt fél 11-kor főzeléket, stb... du 5 után már én sem adtam semmit, nem is célszerű, mert ha bármi "baj" van (pl meghajtja), akkor nem jó, ha estére jön ki. nálunk szerencsére egyébként sosem történt ilyen és allergiás sem volt egyik ételre sem.
2014. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nálunk is én ettem a maradékot :-)


8.

2014. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Én is úgy gondoltam,hogy reggel este tápszer, tízóraira gyümi vagy tejpép aztán du még vmi, este pedig tápszer. :)
2014. máj. 31. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!