Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kiváltottuk az uzsonnát...

Kiváltottuk az uzsonnát gyümölccsel. Mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

5 és fél hós, tápszeres kislányom. Jó egy hónap alatt eljutva, uzsira megeszik kb 200 g gyümölcsöt (alma-őszi, vagy alma-körte vagy alma-sütőtök) 1 keksszel. A s.tököt leszámítva (mert az ugye most nincs) mind én csinálom neki, friss gyümölcsből.

Semmi baj nem volt, az eleje kicsit lassan ment, de nem siettem. Most már nagyon ügyes! (Ha olyan kezdő anyuka olvas, akinek nem megy simán az etetés, vegyetek szilikon fejű kiskanalat! 5-600 Ft, nem olcsó 2 műanyag kiskanálért, de minden pénzt megér. Szuper!)

Mi a következő lépés? Kezdjem el neki a zöldséget kóstoltatni ebédre szépen lassan? (Krumpli, répa stb.)

Te hogy csináltad/csinálod?



2014. jún. 18. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kezd el a zöldségeket. Ha esetleg nem ízlik neki, akkor keverd a zöldségeket gyümölccsel.
2014. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
így van ahogy az első írta... én csak annyit fűznék hozzá hogy ha esetleg más is olvassa majd a válaszom, hogy nem kell kivárni más kóstoltatását addig míg ki nem váltunk egy étkezést... előbb is lehet már kóstoltatni a zöldségeket is...
2014. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen, egyetértek veled, második :-)
2014. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sütőtököt amióta nem kapok frisset sehol,üvegeset veszek mert szereti! Tízórait váltottam ki először majd az ebédet. Kezd neki adni a krumplit,répát,gesztenyét,cukkínit,főzőtököt.5,5hósan vezettem be a csirkemellet is. Mondjuk én 3,5hósan kóstoltattam az almát,barackot. Kezdheted az első főzeléket alma+krumplival ha nem eszi meg magábanan a krumplit legalábbis a fiam nem szerette! Ha bevezeted a husit akkor tehetsz bele azt is. 6hónapos kortól adhatsz neki húst mert 6hós kortól kiürül a vas a szervezetükből amit a pocidban szívott magába! Borsót is adtam neki 5,5hósan héj nélkül. 6hónapos korától már 2üveg húsos főzeléket kapott,doki javaslatára. Uzsi nálunk mindíg tejpép. Vacsi tápszer. 9hónapos fiú anyukája
2014. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!