Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kiváltottuk a tízórait és...

Ha kiváltottuk a tízórait és az ebédet, akkor utána mi a következő lépés, hogyan folytassuk?

Figyelt kérdés

Még egyelőre csak érdeklődöm, 4 hónapos a babám,még csak szopik, csak ezen gondolkoztam,hogy majd ha elkezdem a gyümit,meg a főzeléket,akkor hogyan tovább, maradjon még a cici (ha lesz még tejem persze) vagy tejpép uzsira esetleg?

És milyen ütemben csináljam ezek bevezetését?


2010. okt. 26. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. Először tízóraira gyümik, később kekszel, babapiskótával, túróval, joghurttal. Majd ebéd zöldségek, később husival. Utána uzsi szintén gyümi, úgy ahogy a tízórai. Nálunk 1 hónap kellett, ahhoz hogy kibírjuk váltani teljesen a cicit, tehát hogy már ne kérje evés után.

Amikor végeztünk a gyümikkel, kapta ugyanúgy tízóraira, és kezdtem a zöldségeket. 1 ízt 2-3 napig ettünk.

2010. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, az uzsi a következő. Mi tejpépet eszünk, mert gyorsabban haladtunk, mint az előző (babám beindult :-)) és mivel még kell neki a legalább háromszori tejalapú táplálék, ezért mi a tejpépet adjuk uzsira.
2010. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi négy és fél hónaposan kezdtük, először tízóraira gyümi, aztán ebédre zöldség, uzsonnára vagy gyümit kap, vagy tejpépet, esetleg tejpépet gyümölccsel, reggelire meg vacsira meg tápszert, ha esetleg éjjel eszik az is tápszer! Sajnos már nincs tejem, de ha lenne akkor a tápszer helyett menne a tej, a többi ugyanaz. most 6 hónapos.
2010. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp csinálja.

Én az ebédet váltottam ki mindkettőnél először, majd az uszit, a vacsit, a 10órait, majd a reggelit, és az esti tej még megvan 28 hós lányomnál is.

Kezdtem almalével 2 napig, majd almapép, 3-4 nap alatt már megevett egy kisebb almát. Majd kicsi banán, barack és ha ez megvolt, jött a főzi-délben. Ha a déli evés már egy adag volt, elkezdtem délután gyümit adni. Így két evés megvan. Lassan már vacsira is azt fogja kapni, amit ebédre, 10 órai meg nincs, mert nem eszik akkor. Így reggel -este marad a tápi, és van 3 szilárd kaja.

2010. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat hónapos a lányom,négy hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,én először a tízórait váltottam ki,aztán az uzsonnát,délelőtt gyümi,délután husi,főzelékkel,reggel,délben ,este cicizés és tápi(kevés a tejem):)De innen és sem tudom,hogyan tovább....ebédet kell akkor kiváltanom?
2010. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem KELL! :-)

De igen, azt ajánlatos, és úgy akkor a reggeli és az esti tejcsi marad meg. Ez után általában azt ajánlják, hogy az esti maradjon utoljára, de igazából az a fontos, hogy a babának melyik a "legfontosabb" étkezés. (Ha pl. cicin alszik el, akkor mindenképp az esti az utolsó.)

2010. okt. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!