Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segítség! Elrontottam a...

Segítség! Elrontottam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz!

4 hónapos volt a lányom amikor elkezdett fogyni a tejem. Védőnővel beszéltem és azt ajánlotta hogy kezdjük meg a hozzátáplálást. Elkezdtem de sajnos annyira kevés volt már a tejem hogy tápszert is kellett adnom a babámnak. A lényeg hogy szépen lassan elkezdtük adni az ízeket, de nem jutottunk egyről a kettőre. És visszagondolva akkor kezdett egyre nyűgösebb lenni, de mindenki azt mondogatta hogy ez normális (mármint a nyűgösség) csak a hangját próbálgatja.... de éreztem hogy valami nem jó. Most nemrég voltunk orvosnál és mondtam neki hogy nem nagyon akar enni (5 hónapos) egykét kanál után sír, és napközben nem eszik sokat tápszerből sem. Ő is azt mondta hogy normális. Most jutottam el oda hogy felmerült bennem hogy a hozzátáplálástól újra fáj a pocija úgyhogy holnaptól nem adok neki mást csak tápszert.... Most lelkiismeret furdalásom van hogy lehet az egészet elrontottam. Járt valaki hasonló cipőben. Mit tehetnék. Újra elkezdtem adni az infakolt is. Nem kérek kioktatást így is elég szarul érzem magam.


2014. jún. 29. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy elrontottad? Most már ne adj neki csak tápszert, szépen kezd el elölről a hozzátáplàlást. Biztos, hogy nem a tápszertől fáj a pocija?
2014. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden igazán lelkiismeretes anyuka járt már így ahogy Te. A rossz érzésed is annyira ismerős nekem :-) Bezavarhat a fogzás is (lehet, hogy még nem bújt ki foga, de amikor már kezdi áttörni az ínyét, az igazán nyűgössé teheti és nem akar enni sem), valamint az időjárás is közbejátszhat. Az én kislányom nemsokára 3 éves lesz, emlékszem, hogy tartottam minden újabb lépéstől a hozzátáplálásban és most egy kedves barátnőm is épp a napokban kért segítséget tőlem a pici babájával, akivel ugyanúgy járt, mint Te. A gyerekorvosok már ezernyi ilyen esetet láttak, mint a tiéd, persze, hogy normális nekik, de Neked ez mind új és aggódsz és ez is normális, ezért vagy JÓ ANYA. Jól csináltál mindent és jók a megérzéseid. Adj neki pár napig csak tápszert és utána ismét lépésről lépésre kezd el a hozzátáplálást. 5 hónaposan nem marad le semmiről hidd el! Én 6 hónaposan kezdtem el, pedig tápszeres babám volt és úgy érzem jól tettem. Kb. 6 hónapos korra érik meg annyira az emésztőrendszere, hogy befogadja az új ételeket. Akár úgy is csinálhatod, hogy egy nap csak egy-két kanál újat kapjon és elég is, figyeld , hogy mennyire ízlik neki. Semmi gond nem lesz, hidd el! :-)
2014. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást : ) Gondoltam én is a fogára, de éjszaka nyugodtam alszik, és 5 óra körül amikor kel eszik tápszert és békésen eljátszadozik a sz ágyában majd elalszik magától. Akkor jón a nyűglődés amikor 10 óra körül gyümölcsöt akarok neki adni. És onnantól kezdve egész nap nyűgös. Ebédre krumplit kap, de az sem jó.... Ma nem kap csak tápszert és kíváncsi leszek mi történik. Ha nyűgös marad akkor máshol keresem a problémát.Majd meglátjuk.
2014. jún. 30. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Miylen gyümölcsöt adsz neki? Lehet hogy épp az nem ízlik,próbálj ki másikat. Nekem az alma nem volt jó, illetve csak az üveges almát ette meg,amit én készítettem azt nem. Próbálkozni kell, türelem! Adj most egy kis időt a babádnak, és mindig úgy cselekedj, ahogy Te jónak látod, nem ahogy mások diktálnak. Te vagy az anyukája a babának! Remélem minden rendben lesz Veletek!
2014. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Almát, banánt, barackot próbáltam. A barackot egyáltalán nem ette meg... Nem akarom elszólni magam de mintha ma jóval nyugodtabb lenni. Pár napig csak tápszert fogok adni, aztán újra kezdem a hozzátáplálást, kicsit lassabban. Hátha. Kicsinek is nagyon hasfájós volt, várhattam volna még ezzel a hozzátáplálással. Nem is akartam ilyen hamar elkezdeni de mivel elkezdett fogyni a tejem elkezdtem. Azért remélem nem lesz ebből semmi baja később :(
2014. jún. 30. 13:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat 2 napja csak tápszert kap és visszakaptam a mosolygós nyugodt babámat :D Lehet várni fogok 6 hónapos koráig a hozzátáplálással.
2014. júl. 1. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen várj 6hós korig.

Védőnő nekünk is mondta,hogy kezdhetjük,adtam is a fiamnak almát,majd barackot, bébiételt is,mind ízlett neki,csak éppen a kakija lett tök zöld és benne voltak egyben a gyümi darabok.

Beszéltem a gyerekorvosunkkal, aki szuper orvos,maximálisan megbízom benne,és mondta,hogy 6hónapos korig nem szabad elkezdeni,éretlen a bélrendszerük,nem éri meg kockáztatni.

Szóval mi is abbahagytuk.

2014. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat sajnos a mi gyerek orvosunk nem tul Jo. Es meg szepen fogalmaztam. Most eppen valtani akarunk. De akkor megnyugodtam hogy nem en vagyok az egyetlen aki igy abba hagyta. Nem is ertem miert eroltetik ezt a hozzataplalast ennyire.
2014. júl. 2. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!