Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, ti mit csináltok, ha...

Anyukák, ti mit csináltok, ha a babátok az anyatéjen kívül nem akar mást elfogadni?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kislányom lassan 2 hónapja próbálkozom vele, kissebb nagyobb sikerrel. A gyümölcsön kívül nem akar mást megenni. Már mindenfajta bébiételt kipróbálta, saját magam is készítettem neki ételt, de 2-3 kanálnál többet nem tudok beleimátkozni. Játékos formában probálom, de mindig csak a cici. Sok tejem van, de tudom, hogy ez már a fejlődése szempontjából nem elég. Kiegyensúlyozott baba, nagyon mozgékony, mosolygos. Segítságet szeretnék azoktól kérni, akik voltak hasonló helyzetben.

2014. júl. 3. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Pont hogy ez a jó a fejlődésének. Kb. féléves kortól egészséges megkezdeni a hozzátáplálást. A te babád még nincs 7 hónapos, egyáltalán nem gond, hogy még csak keveset eszik. Az anyatej pótolhatatlan, örülj neki, hogy van lehetőséged ennyit szoptatni, így erős lesz a baba immunrendszere! Majd ha a kicsi úgy érzi, hogy a tej már nem elég neki, akkor hidd el, fog mást is enni. Próbálkozz tovább pépekkel, bébiételekkel stb., előbb-utóbb eljön az az idő, amikor elkezd többet enni :)
2014. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Elsonek igaza van, ennyi idos korban meg normalis a par kanal, majd megjon idovel az etvagya :)
2014. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Védőnő erőlteti, mert fél évesen nem duplázta a súlyát, fél kilóval elmaradt, de szerintem nagyon formás baba.
2014. júl. 3. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a pépektől fog jobban hízni... Az én babám 10 hónapos koráig napi 5-6 kanál pépet volt hajlandó megenni, tiszta ideg voltam. Rájöttem, hogy utálja a pépes kaját, elkezdtem neki kicsit daraboabbat adni, meg kiflit rágcsálni (8 hónaposan), fél kölesgolyókat, ez nagyon bejött neki, végül BLW-ztünk és ezzel haladtunk. Sosem felejtem el, hogy 10 hónaposan ette meg az első értékelhető mennyiségű kaját, ami az általam készített paradicsomos-tonhalas spagetti volt. Ma már 3 éves, mindenevő, jó étvágyú.
2014. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!