Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar anyatejen...

Miért nem akar anyatejen kívül más folyadékot meginni 7 hós kisfiam?

Figyelt kérdés
szinte kortyonként tudok belediktálni teát, vizet egyáltalán nem, még az almakompót levét issza meg legjobban, de abból is max 1,5 decit. hozzátáőlált anyatejes, napi fél litert kéne neki inni. adnátok tippeket, hogyan tudnám vele jobban elfogadtatni a folyadékot?
2010. dec. 29. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem 7.5 hós, és nekem is csak az anyatejet fogadja el, ha teát v vizet rakok cumisüvegbe akkor azzal játszik.Én a fözelék után és a gyümi után is cicire rakom, hogy igyon egy picit.
2010. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nem akar mást elfogadni, mert elég folyadék neki az anyatej. Ne erőltesd.

A fiam sem ivott semmit ennyi idősen, és a doki is ugyanezt mondta, mint most én.

2010. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy elég lenne az anyatej, mert nincs full pisis pelus napi 4x. viszont súlyra meg gyarapszik. az orvos azt mondja, legalább 3 decit meg kellene innia.
2010. dec. 29. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor erőltesd.

Az, hogy a doki szerint, meg szerinted mit kellene csinálni, amúgy nem mérvadó.

Ha a gyerek gyarapszik, akkor nem kell neki más.

Nyugodtan kérdezz meg egy szakembert erről, ő is meg fogja mondani. És nem kell 4 full pisis pelenka, ezt vajon ki mondta? 6-7 pisis pelus kell naponta, de ezt a mai pelenkáknál elég nehéz megsaccolni, tekintve, hogy akár 5 pisi is elfér benne.


És nem bántásból, de miért nem hallgatsz az ösztöneidre? Figyeld a babádat, és az ő igényeit elégítsd ki, ne a tankönyvet, vagy a dokit! A kicsik nem olvasnak tankönyveket, nem tudják, mit kellene tenniük, vagy mennyit kellene enni-inniuk. Ők ösztönösen élnek, kicsit figyelhetnél rá, és te is rájönnél, hogy a babádnak mi az igénye.

Tényleg nem bántani akarlak, de csak feleslegesen stresszelsz valamin, amin nem kellene.

Amúgy mennyit szopik?

2010. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs, egy alkalommal mennyit szopik, visszaadtuk a mérleget, csak havi mérésre viszem, havi 400-500 gr-ot gyarapszik.
2010. dec. 31. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor tankönyv szerint gyarapszik, mert a legoptimálisabb a havi kb. fél kiló:)

Látod, nyugodj meg, jól fejlődik a babád, elég neki amit kap:)

Boldog Új Évet!

2010. dec. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nektek is BÚÉK!
2011. jan. 1. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!