Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ötleteket vagy esetleg recepte...

Ötleteket vagy esetleg recepteket tudnátok adni 6 hónapos baba táplálására? Almát, barackot, sütötököt, sárgarépát már eszik, de ha tud esetleg valaki még valami ötletet mondani szívesen fogadom!

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

meggy, még pont szezonja van :)

krumpli, cékla, cukkini, brokkoli

Az én fiam kedvence a meggy-barack.

Csináltam már cékla-burgonya-alma pürét is: a céklát és a krumplit kis kockákra vágva megfőztem, amikor már majdnem teljesen kész, beletettem a kockára vágott almát is, annak csak pár perc kell. A végén a főzővizzel pürésítettem. Nagyon finom édes így :)

2014. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem saláta-főzelék is mehet már a felsoroltakon kivül
2014. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tápszeres akkor kezd el neki adni a csirkemellet! Tápszeres babáknál 6hónaposan el kell kezdeni mert 6hónaposan ürül ki a vas a szervezetükből amit eddig tartalékolt(orvos,védőnő mondta)! Cukkínit,brokkolit,fehérrépát,salátát,paradicsomot is ehet már.


Hámozott ,magozott(ha zsenge akkor a mag is mehet) cukkínit krumplival ,2jégkockatartónyi husival főzz meg és a főzőlével tjrmixold!


Céklát krumplival almával ha akarsz husit is tehetsz bele főzd meg,az almát az utolsó 3-4percben tedd bele és főzőlével turmixold le.


Brokkolit szintén krumplival vagy jó minőségű fehér rizzsel főzz meg ebbe is tehetsz husit és szintén turmixold le.


Krumplit,almát ha akarsz husit is főzz puhára.


sütőtököt főzz meg krumplival (itt is érvényesülhet a husi) de mivel nincs szezonja így ezt kapsz kész üvegesben is :)


Meggyet párold meg,passzírozd le és krumplival (husi is mehet) turmixold le.


Gesztenyét is kaphat már (kecskeméti)

1

2014. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!