Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos kisfiam (épp fogzásk...

Hubilla kérdése:

8 hónapos kisfiam (épp fogzáskor) hol eszik, hol nem. Nem tudom, mi az oka. Ökletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már kap minden félét, amit egy 8 hónapos kaphat (reggel, este cicizik, tápszert nem kapott). Főzeléket, levest, húst, bébiételeket, gyümölcsöt, tejpépet. DE = egy üveg bébiételt még sosem evett meg egyszerre, főzelékből van, hogy 1-2 kanállal, szóval nekem úgy tűnik, hogy bármit adok, abból igen keveset eszik. Ahogy elég neki, összeszorítja a száját, és kész, vége. Fél adagokat dobok ki, hűtök le (nem szívesen, mert szeretném frissen adni), stb... Van olyan nap, hogy szinte pár kanál étel van benne és a folyadék. Épp a felső metsző fogai jönnek, talán ez lehet magyarázat, de én mégis aggódom. Mit tegyek, hogy "normális adagokat egyen (nyilván nem akarom erőltetni), vagy legalább is normalizálódgasson az étkezése?

2014. júl. 11. 15:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi: nem hisztis, nem nyűgös, láthatólag a világon semmi baja és lehet, hogy ha nem kér, vagy keveset eszik, hagynom kéne. De valahol lelkiismeret furdalásom van, hogy biztos üres a hasa. :-(
2014. júl. 11. 15:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne, jelezné. Sok baba amikor fogzik, akkor inkább csak a tejet/tápszert fogadja el. Egyen, amennyit kér, ne erőltesd. Majd elmúlik.
2014. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk ugyan ez van, már 2 hónapja...volt olyan h 3 napban 1x evett!A felső 2 metsző jön, mikor kibújt az egyik, 5 napig evett mindent, azóta megint csak pár kanál/alkalom...már megszoktam! Most a másik metsző jön,azért nem eszik.Pedig néha hallom h korog a gyomra, de mégsem nyűgös.20 dekákat hízik, és már voltam vele vérvételen, de semmi baja. Csak nehezen fogzik...!El kell fogadni, de nagyon nehéz, tudom!

2014. júl. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fúúh, de jó, hogy ezt írjátok! És mit gondoltok, tejet adhatok-e már neki (a doki azt mondta, hogy 1 éves kortól), mert inni iszik? -- a tápszert nem szereti (mondjuk talán 2x, ha kapott, de majdnem az egészet kiöntöttem). És ha adnék neki, milyen formában?
2014. júl. 11. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább gyakrabban szoptatnám, tehéntejet ne adj neki.
2014. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!