Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Volt olyan, aki már néhány...

Volt olyan, aki már néhány hónaposan adott tehéntejet a babájának?

Figyelt kérdés

Miért kezdted akkor adni?

Hány %-os?

És milyen mennyiségben?


2014. júl. 21. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Manapság nem szokás. Minek kéne? Van anyatej helyettesítő tápszer.
2014. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem,hogy erre lesz igen válasz! Régen még adtak, én pl kecsketejet kaptam ,de mikor volt az már? Én személy szerint nem adnám,és nem is adtam, kevés tejem volt,és tápszert kaptak a gyermekeim pótlásként!
2014. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

7 hós babám kapott 2-3 kanállal, mikor nagyon figyelte, hogy reggel tejbe áztatott műzlit eszek és később is néha, de 2-3 kanálnál több soha se volt.

tudom, ezt se lehetett volna...de nem lett tőle semmi baja..most egy éves, de ennél nagyobb mennyiségben még most se kap.

egyébként legújabb kutatások szerint ez a 2-3 kanálnyi tehéntej egy-két hetente kifejezetten jó egy éves kor alatt!

2014. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg a tehéntej nem arra van kitalálva,hogy emberek fogyasszák,hanem arra hogy a bocik jó nagyra nőjenek tőle. Kutatások szerint is.
2014. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sógornôm a kislànyàt hàrom hónapos koràtol tehèntejjel etette , most 7 èves 14 kg tej ès laktózèrzèkeny felszìvódàsi zavarai vannak .
2014. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan ismerősöm a ki a 3 hónaposnak nem csak tejet, de pl húslevest is adot.....hát olyan kisgömböc féle a gyerkőc :/ Az enyém 8 hónaposan kapott 1,5-ös tejet, de csak keveseket, mert olyan alapon ahogy a túrót, tejfölt, sajtot stb lehet egy deci tej sem "mérgezőbb", bár ha nagyon megnézzük a mai tejeket vagy bármi mást, ezen az alapon nem mennénk soha a közértbe és valószínű fényevők lennének az emberek :)Ö
2014. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 maúúú! válasza:
A tehéntejet nehéz megemészteni, a laktózt, fehérjét, tejzsírt..nem csecsemőnek való. ázsiai népeknél (nálunk is) erős a hajlam tejérzékenységre, ezért ittak, isszák keleten a kumiszt. 1 éves kor alatt a tejtől esélyes egy életre szóló cukorbetegséget is beszerezni. nem véletlenül nem ajánlott.
2014. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem méreg a tej!...az meg hogy csak "bocik"-nak? ekkora hülyeséget!

Aki pedig tejérzékeny az később is az lesz, nem feltétlen attól jön ki, mert 1 éves kor alatt kapott tejet vagy sem.

fél éves korától lányom felesben higitva-forralva kezdte

2014. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

na meg ezek a mai bolti tejek...hát ezek nem igazi tejek...a múltkor véletlenül túlforraltam és nagyon fura összetevőkre esett szét...

1 éves kor alatt nem kell literszámba önteni a gyerekbe nyilván. de pár kanálnyi nem árthat meg szerintem, de ha igen, akkor az később is megártott volna...szerintem azért ez is hajlam kérdése.

2014. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!